خبرگزاری کار ایران

| 02:33   
کد خبر : ۱۳۹۵۴۶۶

اسبقیان: در 8 رشته به بازی‌های پاراآسیایی می‌رویم/ صحبتی برای حضورم در وزارت ورزش نشده است

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت که ورزشکاران هشت رشته از این فدراسیون در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو شرکت خواهند کرد.

اسبقیان: در 8 رشته به بازی‌های پاراآسیایی می‌رویم/ صحبتی برای حضورم در وزارت ورزش نشده است

اسبقیان: در ۸ رشته به بازی‌های پاراآسیایی می‌رویم/ صحبتی برای حضورم در وزارت ورزش نشده است

۱۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱ اخبار ورزشی اخبار رشته های ورزشی 

به گزارش ایلنا ، سید محمد شروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در ابتدای نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: فدراسیون جانبازان و معلولین از بدو تأسیس که با تلاش‌های خسروی وفا شکل گرفت، افتخارآفرین بوده و بارها مورد تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفته است. ورزشکاران مادر کنار کسب مقام‌های قهرمانی، همواره مسائل فرهنگی را در دستور کار قرار داده‌اند و ما نیز همیشه به دنبال پیش‌برد رویکرد قهرمانی، فنی و فرهنگی بوده‌ایم.

وی درباره شرایط کنونی فدراسیون گفت: ما نیز از پرکارترین و پرحجم ترین اردوها را مدیریت می‌کنیم. فدراسیون ما قرار است در هشت رشته در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو شرکت کند که یک کار عظیم است. الان اردوهای تیم‌های ملی تیراندازی، شنا ، بوچیا، دوومیدانی در تهران و شهرهای مختلف آغاز شده و در حال برگزاری هستند و سه ملی‌پوش دوومیدانی به صورت غیر متمرکز تمرین می‌کنند. همچنین اردوی بسکتبال با ویلچر نیز در اراک تشکیل خواهد شد. تیم‌های وزنه‌برداری مردان و بانوان از 24 شهریور اردوی خود را استارت می‌زنند. درباره وزنه‌برداری بانوان باید بگویم که چهار ملی‌پوش در این رشته در بازی‌های پاراآسیایی شرکت خواهند کرد.

وی افزود: برای حضور پرقدرت در این بازی‌ها تدارکاتی داشته‌ایم به طوری که تیم‌های والیبال نشسته مردان و زنان روسیه اوایل مهر ماه به شهر محلات می‌آیند تا اردوی مشترکی با تیم‌های ایران داشته باشند. ما تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنیم والیبال نشسته بانوان نیز به سطح تیم مردان برسد.

اسبقیان عنوان کرد: تیم والیبال نشسته مردان با پنجاه درصد قدرت خود در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد و به مقام نخست رسید و تیم بانوان نیز نایب قهرمان شد. همچنین امیدواریم تیم بسکتبال با ویلچر بتواند کسب سهمیه پارالمپیک کند که به همین منظور باید در مسابقات آسیا -اقیانوسیه به میدان برود.

وی درباره آخرین وضعیت حامد امیری گفت: با توجه به کلاس بندی که در مسابقات جهانی انجام شد، کلاس او تغییر کرد و نتوانست در فرانسه حضور داشته باشد، اما در بازی‌های پاراآسیایی در سه ماده شرکت خواهد کرد. او در کلاس جدید در پرتاب وزنه شرکت می‌کند و امیدواریم سهمیه پارالمپیک بگیرد. در مجموع تاکنون 16 سهمیه پارالمپیک توسط ورزشکاران فدراسیون جانبازان و معلولین کسب شده است و امیدواریم در سایر رشته‌ها نیز این سهمیه‌ها افزایش پیدا کند.

اسبقیان درباره شرایط رشته‌های جدا شدن از این فدراسیون گفت: طبق گزارش‌هایی که به ما از استان‌های مختلف می‌رسد، این رشته‌ها کماکان زیر نظر هیئت‌های استانی ما فعالیت دارند. قرار است کمیته‌ای زیر نظر کمیته ملی پارالمپیک تشکیل شود و یک بررسی جدی شود. برخی رشته‌ها عنوان می‌کنند که به آنها کم توجهی می‌شود و علاقه‌مند به بازگشت به فدراسیون جانبازان و معلولین هستند. غفور کارگری رئیس کمیته پارالمپیک نسبت به این موضوع دغدغه دارد و امیدوارم به راهکار مناسبی برسیم. من این قول را داده بودم که این رشته‌ها به فدراسیون بازمی‌گردند.

اسبقیان در مورد خبر حضورش در وزارت ورزش گفت: من علاقه خاصی به فدراسیون دارم.‌ وقتی سال 98 رئیس فدراسیون شدم، به شرایط ورزشکاران و رشته‌ها آشنا بودم و حضورم در این مجموعه علاقه من را نسبت به خدمت به این رشته‌ها بیشتر کرد. به صورت رسمی با من صحبتی نشده است، البته من کارمند وزارت ورزش هستم و فعلا مأمور هستم، انشاءالله بتوانم که به حضور خود در اینجا ادامه بدهم.

وی درباره شرایط نفرات جوان در رشته‌های مختلف در تیم‌های ملی تاکید کرد: ما اردوهای تیم‌های جوانان را تعطیل نکرده‌ایم و آنها را برگزار می‌کنیم. قرار بر آن است که این اردوها هر ماه برگزار شود. در والیبال نشسته 50 درصد تیم از جوانانی بود که استعدادیابی کرده بودیم. تیم‌های جوانان در رشته‌های مختلف تشکیل شده است و نباید از این رده غافل شویم. در وزنه‌برداری قرار است نفرات جوان به اردو اضافه شوند.

اسبقیان درباره نتیجه ملی‌پوشان پاراشنا در رقابت‌های قهرمانی جهان گفت: مطمئن هستم که شاهین ایزدیار طلاهایش را در بازی‌های پاراآسیایی کسب می‌کند.

وی درباره بازگشت رشته‌های مختلف به زیر مجموعه فدراسیون جانبازان و معلولین عنوان کرد: این تصمیم باید با هماهنگی کمیته پارالمپیک و وزارت ورزش گرفته شود. باید به دغدغه‌های این ورزشکاران توجه شود و البته امیدوارم در نهایت تصمیمی گرفته شود که به نفع ورزشکاران و رشته‌های مختلف باشد.

اسبقیان درباره برخی تفاوت‌ها میان ورزشکاران جانباز و معلول با ورزشکاران سایر رشته‌ها گفت: اولین موضوعی که در روحیه یک ورزشکار تاثیر می‌گذارد، درک متقابل مسئولان از شرایط است. اینکه ورزشکاران خیلی کم گله می‌کنند، نشان از اعتماد آنهاست. من می‌دانم ورزشکاری که به دنبال افتخارآفرینی است، چقدر باید تلاش کند و محدودیت‌هایی در زندگی شخصی داشته باشد. تلاش ما این است که ورزشکاران به مدیران فدراسیون اعتماد داشته باشند. تاکنون هیچ اردویی از رشته‌های ما تعطیل نشده است. ما وظیفه داریم من مشکلات را پیگیری و حل کنیم.

وی درباره سهم کم فدراسیون از بودجه اختصاص یافته از سوی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه مجلس به فدراسیون ها کمک کرد، اقدام خوبی بود ، ولی باید توجه شود که ما هشت رشته داریم و در رشته‌های مختلف اعزام می‌شویم. انتظارات ما این است که اعتبارات ما از سوی سازمان برنامه و بودجه به صورت ویژه دیده شود، چون اولاً افتخارآفرین هستند و دوماً به مسائل فرهنگی توجه داشته‌اند. پانزده درصد از جمعیت دنیا از توان یابان هستند و همه اینکه حکایت از این دارد که باید به مجموعه ورزش جانبازان و معلولین توجه ویژه شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز