خبرگزاری کار ایران

| 21:58   
کد خبر : ۱۳۹۲۰۸۱

اولین جملات مانچینی علیه امیر قلعه نویی

در شرایطی که عربستانی‌ها با مربی صاحبنام ایتالیایی خود پا به جام ملت‌ها خواهند گذاشت، مانچینی در اولین وعده خود، مدعی شد در آسیا قهرمان خواهند شد.

اولین جملات مانچینی علیه امیر قلعه نویی

به گزارش ایلنا، مانچینی ستاره اسبق ایتالیا و سرمربی تیم ملی این کشور، در ادامه جاه طلبی‌های عربستانی‌ها اکنون به عنوان سرمربی این تیم کار را استارت زده و در اولین گفتگوی مطبوعاتی خود قول قهرمانی در آسیا را داده تا نگرانی بزرگی برای دیگر مدعیان این جام شکل دهد. رقم قرارداد مانچینی با عربستان رسما اعلام نشده ولی گفته می‌شود او با عربستان قراردادی چهار ساله امضا کرده و دستمزد خالصش 25 میلیون یورو به ازای هر سال است. بعد از ورود مانچینی به فرودگاه بین‌المللی شهر ریاض از او طبق سنت امسال تابستان در استقبال از ستاره‌های فوتبال اروپا با یک فنجان قهوه استقبال شد.

مانچینی در معیت مقامات فدراسیون فوتبال عربستان مقابل خبرنگارانی که منتظرش بودند قرار گرفت و در صحبت‌هایی کوتاه گفت:" ما می‌خواهیم روی آینده فوتبال عربستان سرمایه‌گذاری کنیم".

مانچینی حدود دو هفته پیش روز 12 آگوست به شکلی غیرمنتظره از پست قبلی‌اش هدایت تیم ملی ایتالیا کنار گذاشته شد. بلافاصله شایعاتی مطرح شد که مانچینی با عربستانی‌ها به توافق رسیده و علت کناره‌گیری‌اش از نیمکت آزوری همین بوده است. چند روز بعد فدراسیون فوتبال ایتالیا لوچانو اسپالتی را به عنوان جانشین مانچینی منصوب کرد.

سرمربی جدید عربستان که با ایتالیا قهرمان یورو 2020 شده ولی نتوانست به جام جهانی 2022 قطر صعود کند در ادامه صحبتهایش با خبرنگاران عربستانی گفت:" خوشحالم که به خاطر فعالیت‌هایم در تیم ملی ایتالیا با قدرشناسی زیادی مواجه شدم. از اینکه هدایت تیم ملی عربستان به عهده‌ام گذاشته شده خوشحال و مفتخرم. این یک برنامه استراتژیک است که سرمایه‌گذاری روی جوانان را در دستور کار قرار داده. ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم و می‌دانم مسیر ساده‌ای در پیش نداریم ولی می‌توانیم به بهترین شکل از پس مسئولیت برآییم".

مانچینی در ادامه با اشاره به اولین رقابت مهمی که او با عربستان در پیش دارد یعنی جام ملتهای آسیا گفت:" بله، به صراحت می‌گویم که اولین هدفم قهرمانی در جام ملتهای آسیا است. چهار ماه دیگر قهرمان خواهیم شد".

مانچینی در شرایطی مدعی قهرمانی با عربستان در آسیا و جام ملت‌های پیش رو شده که فوتبالدوستان ایرانی نیز بعد از چند دوره طولانی ناکامی در این رقابت‌ها، اکنون امیدوارند با امیر قلعه نویی و ستاره‌هایش این جام را به ایران بیاورند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز