خبرگزاری کار ایران

| 05:21   
کد خبر : ۱۳۹۱۰۳۱

آغاز هیجان انگیز جام جهانى: ایران امروز برابر برزیل

تیم ملى بسکتبال ایران در نخستین بازى خود در جام جهانى ٢٠٢٣ امروز به مصاف برزیل می‌رود.

آغاز هیجان انگیز جام جهانى: ایران امروز برابر برزیل

به گزارش ایلنا، جام جهانی ۲۰۲۳ بسکتبال با حضور ۳۲ تیم از دیروز در سه کشور ژاپن، فیلیپین و اندونزی آغاز شده و تیم ملی بسکتبال ایران که یکی از تیم های حاضر محسوب می‌شود، در گروه G رقابت ها با اسپانیا، برزیل و ساحل عاج همگروه است.

تیم ملی ایران پیش از این در جام‌های جهانی ۲۰۱۰ ترکیه، ۲۰۱۴ اسپانیا و ۲۰۱۹ چین شرکت کرده بود که در دوره گذشته توانست به عنوان بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک را هم کسب کند. در این دوره نیز بزرگترین هدف ایران کسب همین مجوز المپیکى شدن خواهد بود. 

حامد حدادی، بهنام یخچالی، ارسلان کاظمی، میثم میرزایی، سجاد مشایخی، محمد امینی، جلال آقامیری،متین آقاجان پور، حسن علی اکبری، محمد سینا واحدی، نوید رضایی فر، پیتر گیرگوریان ١٢ بازیکن ایران در جام جهانى هستند که با هدایت هاکان دمیر ترکیه اى وارد این میدان بزرگ مى شوند. حامد حدادی و ارسلان کاظمی بیشترین سابقه را در جام‌جهانی دارند و از سال ۲۰۱۰ در ترکیب تیم ملی حضور داشته‌اند.

نیمکت تیم ملی برخلاف دوره قبلی در اختیار یک مربی خارجی است و هاکان دمیر ترکیه‌ای در این دوره هدایت تیم ملی را برعهده دارد.

از میان تیم‌های همگروه ایران تیم اسپانیا که رنک اول دنیا را برعهده دارد و در دوره قبلی نیز قهرمان شده بود، سخت ترین حریف محسوب می‌شود.

برزیل دیگر همگروه ایران است. دو تیم در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز همگروه بودند که آن بازی با برتری برزیل به پایان رسید.

ساحل عاج آفریقایی هم یکی از حریفان تیم ملی محسوب می‌شود‌. این نخستین تقابل دو تیم است که دوشنبه ۶ شهریور برگزار خواهد شد.

برنامه بازی‌های تیم ملی به شرح زیر است: 

ایران - برزیل: شنبه ۴ شهریور - ساعت ۱۳:۱۵

ایران - ساحل‌عاج: دوشنبه ۶ شهریور - ساعت ۱۳:۱۵

ایران - اسپانیا: چهارشنبه ۸ شهریور - ساعت ۱۷

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز