خبرگزاری کار ایران

| 19:21   
کد خبر : ۱۳۸۹۰۷۶

مربی مشهور ایتالیایی درگذشت

کارلو ماتزونه، مربی مشهور ایتالیایی، در 86 سالگی درگذشت.

مربی مشهور ایتالیایی درگذشت

به گزارش ایلنا، کارلو ماتزونه، سرمربی افسانه‌ای فوتبال ایتالیا در سن 86 سالگی درگذشت. جانلوئیجی بوفون، دروازه‌بان مشهور ایتالیایی، یکی از چهره‌های مشهوری است که به این پیشکسوت فوتبال ادای احترام کرد. 

ماتزونه در طول دوران حرفه ای خود سرمربیگری تیم‌هایی مانند رم، بولونیا و برشا را بر عهده داشت.

بوفون ضمن ادای احترام به این سرمربی، در توییتر نوشت:"کارلو ماتزونه نمادی از فوتبال بوده که قلب من را تسخیر کرده است. شور و اشتیاق شدیدی که او در تیم‌ها ایجاد کرد واقعاً منحصر به فرد و تکرار نشدنی بود. به عنوان دلیلی بر خلق و خوی باشکوه او، من یک داستان فوق العاده در حاشیه بازی پارما-برشا که 3-0 به پایان رسید، دارم. وقتی بازی 1-0 به نفع ما بود و 15 دقیقه به پایان مانده بود، من یک سیو سه مرحله‌ای انجام دادم که برد تیم را حفظ کرد. در پایان مسابقه او من را دید و در میان حدود سی نفر به من گفت:"بوفون... من با تو چه کردم؟ امروز برای من شبیه لازاروس بودی... که همیشه زنده می‌شد!"

ماتزونه در دوران بازی خود به عنوان یک مدافع میانی در دهه‌های 1950 و 1960 برای رم، لاتینا، اسپال، سیه‌نا و آسکولی بازی کرد.

او در سال 1968 مربیگری را با آسکولی آغاز کرد و هدایت فیورنتینا، کاتانزارو، بولونیا، لچه، پسکارا، کالیاری، رم، ناپولی، پروجا و برشا را طی 38 سال مربیگری تجربه کرد. ماتزونه در سال 2006 دوران مربیگری خود را با لیورنو به پایان رساند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز