خبرگزاری کار ایران

| 13:58   
کد خبر : ۱۳۸۶۱۳۸

ترکیه کاندیدای میزبانی از دومین مسابقه‌ای که به‌خاطر روس‌ها میزبانش تغییر کرد

بعد از لهستان، فنلاند دومین کشوری بود که میزبانی مسابقات جهانی کشتی را به دلیل ندادن ویزا به اتباع روسیه از دست داد.

 ترکیه کاندیدای میزبانی از دومین مسابقه‌ای که به‌خاطر روس‌ها میزبانش تغییر کرد

به گزارش ایلنا، بلافاصله بعد از اتمام مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در اردن، اتحادیه جهانی اعلام کرد که میزبانی لهستان از پیکارهای قهرمانی جوانان جهان را از آنها گرفته است و شهر امان اردن را میزبان این رقابت‌ها معرفی کرد.

UWW در پی تصمیم دولت لهستان جهت عدم صدور ویزا برای روس‌ها میزبانی آنها از مسابقات جوانان جهان را در فاصله کمی نسبت به آغاز رقابت‌ها لغو و کشوری را به این منظور انتخاب کرد که به دلیل میزبانی از رویدادهای نونهالان و جوانان آسیا، آمادگی کامل برای دریافت میزبانی مسابقات جوانان جهان در دقیقه 90 را داشته باشد.

این رقابت‌ها از روز دوشنبه هفته آینده آغاز می‌شود و دو تیم جوانان آزاد و فرنگی ایران مدافع عنوان قهرمانی هستند.

در ادامه تغییر میزبان‌های مسابقات جهانی کشتی، این بار فنلاندی‌ها اعلام کردند که به اتباع روسیه ویزا نخواهند داد. تامپره فنلاند قرار بود طی روزهای 23 تا 29 اکتبر (اول تا هفتم آبان) میزبان رقابت‌های جهانی زیر 23 سال باشد.

از این رو اتحادیه جهانی میزبانی امیدهای جهان را از فنلاند گرفت و این بار هم کشوری از بیشترین شانس برای جایگزینی برخوردار است که میزبان یکی از مسابقات جهانی سال 2023 بوده است؛ ترکیه.

استانبول طی روزهای گذشته مسابقات زیر 17 سال جهان (نوجوانان) را میزبانی کرد که در هر دو رشته آزاد و فرنگی تیم‌های ایران به عنوان قهرمانی رسیدند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز