خبرگزاری کار ایران

| 02:23   
کد خبر : ۱۳۸۵۳۲۶

امضای تفاهم‌نامه همکاری فدراسیون ناشنوایان با سازمان ورزش شهرداری تهران

تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون ورزش های ناشنوایان و سازمان ورزش شهرداری تهران امضا شد.

 امضای تفاهم‌نامه همکاری فدراسیون ناشنوایان با سازمان ورزش شهرداری تهران

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، در پی حضور مهران تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان در سازمان ورزش و دیدار و گفت‌وگو با حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش، تفاهم نامه همکاری بین این دو نهاد به امضا رسید.

در ابتدای این دیدار، تیشه گران به ارائه گزارشی کوتاه از قدمت و فعالیت های فدراسیون متبوع خود پرداخت و گفت: این فدراسیون نزدیک 65 سال قدمت دارد و با فعالیت در 18 رشته فعال ورزشی و قهرمانی مطلق در رشته هایی همچون جودو، کشتی و تکواندو، پرچم پرافتخار کشورمان را در میادین بین المللی به اهتزاز درآورده ایم.

وی سپس از حضور اوجاقی در رأس هرم مدیریتی سازمان ورزش ابراز خرسندی کرد و افزود: به زاکانی احسنت می‌گوییم که فردی از جنس و بدنه ورزش با سابقه قهرمانی های جهانی را به ریاست این سازمان منصوب کرد؛ زیرا حضور او مایه برکات زیادی برای جامعه ورزش است.

رئیس فدراسیون ناشنوایان کشورمان ضمن اشاره به نقش شهرداری ها در توسعه ورزش همگانی و شهروندی، از مشکلات پیش روی جامعه قهرمانی ورزش ناشنوایان کشورمان سخن گفت و با تدبیر و کمک مدیرعامل سازمان به راهکارهای مطلوب و مشترکی نیز دست یافت.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز از رویکرد سازمان متبوع خود در خصوص توسعه ورزش شهروندی به منظور دستیابی به اهداف عالی اخلاقی یاد کرد و افزود: ورزش یک هدف نیست بلکه وسیله ای است برای ایجاد نشاط اجتماعی، سلامت جسمی و روحی، هویت بخشی به محلات و انسجام خانوادگی که در سایه نگاهی عدالت محور قابل تحقق است.

وی در ادامه تصریح کرد: نگاه عدالت محور الزاما به معنای یکی دیدن همه اقشار نیست، بلکه تبعیض های مثبت- یعنی توجه بیشتر به اقشاری که نیازمند کمک و حمایت بیشتر هستند- عدالت اجتماعی را محقق می کند و ما نیز بر اساس تدابیر مدیریت کلان شهری و فارغ از هر نوع نگاه سیاسی، در این راستا حرکت می‌کنیم.

اوجاقی در ادامه به حضور 700 هزار نفری شهروندان در جریان رقابت های قهرمان شهر اشاره کرد که طی آن بانوان و آقایان در دو بخش جداگانه و هر کدام در 10 رشته مختلف ورزشی از کف محلات با یکدیگر به رقابت می پردازند و در نهایت برترین های تهران شناسایی و استعدادهای ناب ورزشی به جامعه قهرمانی معرفی می شوند.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری توسط روسای هر دو نهاد ورزشی امضا شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز