خبرگزاری کار ایران

| 09:54   
کد خبر : ۱۳۴۴۱۳۳

منصوریان: بازی با تیم‌های مجتبی حسینی سخت است

سرمربی تیم فوتبال فولاد گفت: بازی با تیم‌های مجتبی حسینی سخت است.

منصوریان: بازی با تیم‌های مجتبی حسینی سخت است

به گزارش ایلنا، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با پیکان، اظهار داشت: در ابتدا عید را تبریک می‌گویم و امیدوارم تمام ایرانیان در سراسر جهان سال بسیار خوب، تندرست، سلامت و همراه با آرامش داشته باشند. امیدوارم افرادی هم که در حوزه رسانه و مطبوعات کار می‌کنند، بهترین سال را همراه با بهترین وقایع داشته باشند. من هم همچنین به خانواده ارشیا سلیمانی عزیز(هوادار فوت شده ۱۳ ساله فولاد) تسلیت می‌گویم و امیدوارم خانواده عزیزش باشگاه فولاد، استان خوزستان و مردم ایران را در غم خود شریک ببینند.

وی افزود: روز گذشته برای یادبود مجتبی یارعلی، بازیکن سابق جنوب و شاهین اهواز بازی کردیم. این افتخار را هم داشتیم که روز گذشته بابت این بازی تمام پیشکسوتان فوتبال خوزستان را دیدیم. به پیمان یارعلی تسلیت گفته و سیاوش بختیاری‌زاده بازوبند کاپیتانی را به او داد. با لطف و عنایت خداوند لفته سه‌برادران و تمام پیشکسوتان خوزستان را دیدم.

سرمربی فولاد تاکید کرد: همیشه در مصاحبه‌هایم وقتی با تیم مجتبی حسینی بازی داریم نه به صرف اسم باشگاه می‌‌گویم بازی بسیار زیبا و سختی است. سالی که در آبادان، ذوب آهن و تراکتور بودم این صحبت را کردم. تیم‌های حسینی سخت‌کوش هستند. این مربی ریسک بسیار بزرگی کرده و با جوانان خیلی خوب کار می‌کند.

منصوریان افزود: سطح مربیگری او به من بسیار نزدیک است زیرا من هم به جوانان و همین جور استعدادهایی که در آینده بتوانند به ما در فوتبال کمک کنند، علاقه بسیار عجیبی دارم. بازی بسیار سختی داریم. برای بازیکن‌‌های فولاد توجیه کرده‌ایم که از بازی فولاد مقابل الفیصلی، الهلال، استقلال و تیم سابق امیر قلعه‌نویی یعنی گل‌گهر بیرون بیایند‌ زیرا با تیمی بازی داریم که به مراتب می‌تواند آسیب‌‌رسان باشد. فردا برای ما یک نقطه عطف است زیرا خودم تیم را نبسته‌ام و تیمی را گرفته‌ام که واقعا از لحاظ روحی یک بیمار کامل است. خدا را شکر پلکانی تیم را درست می‌کنیم و از لحاظ تاکتیکی هم تغییراتی داشته‌ایم.

وی عنوان کرد: سعی کرده‌ایم روش مربیان قبلی را جا به جا کرده و با پلن A و بالا فوتبال بازی کنیم. این موضوع زمان‌بر است زیرا سرمربی جدید آمده و اصل کارمان را برای سال آینده گذاشته‌ایم تا بتوانیم با حفظ شالوده تیم در سال آینده، تیم فوق العاده خوبی را راهی مسابقات کنیم اما امسال به اندازه شان هوادار فولاد باید نتایج‌مان قابل قبول باشد تا بتوانیم جایگاهی در جدول لیگ داشته باشیم که گذشته‌مان در این سال تلخ جبران شود. در مجموع امیدوارم با تلاش بچه ها و زحمات کل مجموعه فردا سربلند بیرون بیاییم.

سرمربی فولاد درخصوص اینکه برای تزریق جوانان به تیمی که میانگین سنی بالایی دارد، چه اقدامی خواهد کرد، گفت: این تیم نیاز به به بنزین سبز به صورت فوری دارد. امسال امین حزباوی، خروجی آکادمی برای تیم بزرگسالان بوده است. در شان و شخصیت فوتبال خوزستان به ویژه این آکادمی که بابت تشکیل آن از مرحوم عباس نواصر‌زاده، مسعود رضاییان و دهکردی تشکر می‌کنم که امروز وقتی این سالن تکنیک را می‌بینیم لذت می‌بریم. یک خروجی برای این آکادمی بسیار کم است.

منصوریان افزود: سعی و تلاش ما بر این است امسال بسیار نزدیک به آکادمی کار کرده و از تمام مجموعه استعدادهای استان به ویژه استان‌های مجاور مثل کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر که مخزن بسیار بزرگی است و بنزین سبز دارد، استفاده کنیم. قطعا در سال آینده سعی داریم ستاره ها را کنار تیم داشته باشیم اما با تلاش مجموعه سعی می‌کنیم خوب‌های خوزستان در تیم‌های دیگر را به فولاد بازگردانیم.

وی ادامه داد: از هفته پس از بازی با نساجی برای بازیکن‌های تیم آکادمی پشت سر هم مینی‌کمپ می‌گذاریم. الان از مجموعه امید و جوانان باشگاه خواهش کردم بار دیگر تمرینات‌شان را شروع کنند. ۲ هفته مینی کمپ برای این رده‌ها داریم تا ستاره‌هایشان را بیاوریم. سعی می‌کنیم از ماهشهر، آبادان، دزفول، اندیمشک، سوسنگرد و سایر شهرهای اطراف که پر از ستاره هستند، ستاره‌ها را جمع کنیم.

سرمربی فولاد تصریح کرد: سال آینده یک آکادمی بسیار پرباری داریم. برای خود باشگاه یک برنامه ۳، ۵ و ۱۰ ساله داده‌ام تا بتوانیم در ۳ سال یک ساختار و فونداسیون بنا کنیم تا هر مربی‌ای جای من آمد، این مسیر را جلو برود و در سال ۰۵_۱۴۰۴ از خرید بازیکن داخلی بی‌نیاز شده و فقط تک ستاره خارجی بخریم. از آن سال به بعد باید شروع به فروش تلنت‌هایمان کنیم و در بحث لژیونر قطب بزرگی شویم.

منصوریان درمورد وضعیت خارجی‌های فولاد، پاسخ داد: از روبرتو تورس بسیار راضی هستیم. از کنت هم بسیار راضی هستیم. هفته اول گفتم الکس آلگریا هم شمه‌ای از حرکات بازیکنان بزرگ را به ما نشان داد اما وقتی از تیم پزشکی فولاد گزارش گرفتم او و سوگیتا مصدوم هستند. 

وی درمورد اینکه آیا این ۲ بازیکن با مصدومیت به فولاد پیوسته‌اند، گفت: نمی‌دانم زیرا در آن مقطع در فولاد نبودم. پس از بازی با الهلال به تیم اضافه شده و در اولین تمرین از کادر پزشکی خواستم به من گزارش بدهد. طرفین عضله فتق آلگریا آسیب شدید دارد. پزشک فولاد به من گفت سوگیتا از ناحیه زانو آسیب دیده است‌ و آرتروز کشکک داشته است. اگر بگویم از این ۲ بازیکن راضی هستم‌، دروغ گفته‌ام و آن‌ها تاکنون هیچ کمکی به ما نکرده‌اند.

سرمربی فولاد افزود: این هفته جلسه بسیار فوری و مهم با کادر مدیریتی، پزشکی و اعضای هیات مدیره داریم. اکنون الکس را برای بازی با پیکان نیاورده و جای او علیرضا باویه، جوان تیم را آورده‌ام. اگر با این شرایط بخواهیم جلو برویم، بهتر است این ۲ پست  را به ۲ جوان خوب خوزستانی بدهم و تا پایان فصل برای آن‌ها وقت بگذارم تا برای سال آینده آماده شوند. در مجموع اتفاقی است که افتاده و از دست ما خارج است.

منصوریان درخصوص اینکه ۲ مدافع اصلی فولاد در اردوی تیم ملی حضور داشتند اما برخلاف تیم‌های دیگر این تیم باید ۴۸ ساعت پس از اتمام اردو در لیگ برتر بازی کند، توضیح داد: قطعا از حزباوی استفاده می‌کنیم اما عارف آقاسی را به اهواز فرستادیم. البته دلیلش خستگی نبود زیرا طبق جلسه با کادرفنی به این نتیجه رسیدیم او نیاز به یک ریکاوری کامل و بازپروری فکری دارد. نزدیک نیم ساعت امروز با او صحبت کردیم زیرا در ۳ بازی گذشته به هیچ عنوان از عارف راضی نبودیم و عملکردش خوب نبود.

وی افزود: آن‌ها شانس و لیاقت دعوت به اردو را داشتند. سال‌ها و دفعات گذشته گفتم پرچم کشورمان به سایر رنگ‌های باشگاهی ارجحیت دارد. همه جور انعطاف با تیم ملی داریم. در دوره امیرخان قلعه‌نویی و قبل از او کارلوس کی روش، اسکوچیچ، ویلموتس و دوره قبلی کی‌روش این انعطاف را داشتیم که اولویت را برای تیم ملی بگذاریم. از حزباوی تا جایی که بتواند کمک‌مان کنو استفاده خواهیم کرد زیرا از بهترین بازیکنان ما است و پیشنهادات خیلی خوب خارجی دارد. این بچه باید در شرایط بازی باشد.

سرمربی فولاد اضافه کرد: امروز سرمربی خودم سرمربی تیم ملی است و با تمام وجود سعی داریم تمام وقت خودمان را در اختیارش بگذاریم تا این آدم بتواند به حق واقعی‌اش برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز