کد خبر: 1338974 A

جام ملت‌های زیر 20 سال آسیا؛

دوئل جوانان ایران و عراق زیر نظر مهاجمان شش دانگ اما بازنشسته

تیم‌های زیر 20 سال ایران و عراق زیر نظر مربیانی مقابل هم قرار می‌گیرند در دوران بازی در نقش مهاجمان شش دانگ ظاهر می‌شدند امروز هدایت و پرورش جوانان به آنها واگذار شده است.

دوئل جوانان ایران و عراق زیر نظر مهاجمان شش دانگ اما بازنشسته

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال زیر 20 سال ایران از ساعت 13:30 امروز و در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های زیر 20 سال آسیا مقابل عراق قرار می‌گیرد. هر تیمی که برنده این دیدار باشد، می‌تواند مجوز صعود به جام جهانی زیر 20 سال را کسب کند. این بازی مانند تقابل‌های همیشگی یوزها و شیرهای بین النهرین جذاب و حساس است.

نباید فراموش کرد که تیم ملی جوانان ایران آخرین بار در سال 2017 در جام جهانی کره‌جنوبی حضور یافت که هدایت آن تیم را امیرحسین پیروانی برعهده داشت و بازیکنانی نظیر امیدنورافکنٰ مهدی قایدی، یونس دلفی، علی شجاعی و عارف غلامی برای این تیم به میدان می‌رفتند.

به همین بهانه شرایط دو تیم را در آستانه این بازی بررسی کردیم:

*ورزشگاه میزبان بازی جوانان ایران و عراق

دیدار تیم های ملی جوانان ایران و عراق ساعت ۱۳:۳۰ فردا شنبه بیستم اسفندماه در ورزشگاه جار برگزار خواهد شد.

 

جاررر

 

*شرایط ایران در مرحله گروهی

شاگردان مرفاوی در مرحله گروهی این رقابت‌ها با استرالیا، ویتنام و قطر در گروه B رقابت‌ها همگروه بودند. جوانان ایران با پیروزی مقابل قطر و ویتنام تنها یک شکست مقابل کانگوروها به عنوان صدرنشین از گروه صعود کردند. 

قطر صفر - ایران یک

 ایران 2 - استرالیا 3

ویتنام یک- ایران 3

566666

صمد مرفاوی با توجه به جدول همین گروه و بالا بودن سطح بازیکنان اظهار داشت: 

X33n7tjrMxSo

در گروه ما تیم‌های توانمندی مثل قطر و ویتنام که واقعا تیم شایسته‌ای برای صعود بود، حضور داشتند‌. در واقع گروه ما گروه مرگ بود و تیم ۶ امتیازی در آن حذف شد‌. در گروه‌های دیگر تیم‌ها با ۴ امتیاز صعود کردند. این موضوع نشان می‌دهد کیفیت فنی آن گروه خیلی بالا بود

بازیکنان شاخص ایران:

در میان بازیکنان تیم ملی جوانان محمد امین حزباوی و میلاد کر به دلیل سابقه بازی در لیگ برتر شناخته شده‌تر هستند. ضمن اینکه هر دو بازیکن روی عملکرد تیم ملی زیر 20 سال ایران تاثیر به سزایی دارند.

حزباویی

*وضعیت جوانان عراق در مرحله گروهی

رقیب امروز ایران در گروه A رقابت‌ها با اندونزی، ازبکستان و سوریه همگروه بود.  آنها در مسابقه اول پیروز میدان شدند و مقابل ازبکستان متحمل شکست شدند و بازی آخر مقابل جوانان سوریه به تساوی یک بر یک رضایت دادند. 

نتایج شیرهای بین النهرین در این مسابقات را مرور می‌کنیم:

جوانان اندونزی صفر- جوانان عراق 2

جوانان عراق صفر - ازبکستان یک

جوانان عراق یک - جوانان سوریه یک

جدول گروه عراقققق

*سرمربی عراق و شناخت مناسب از ایران

هدایت جوانان عراقی به عهده عماد رضا است. او در زمان بازی سابقه همکاری با فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و  شاهین بوشهر  را در کارنامه دارد. از نظر شم گلزنی استعداد بسیار خوبی داشت. قهرمانی و نایب قهرمانی در لیگ برتر، نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا و آقای گلی به همراه زردپوشان از جمله افتخارات وی است. او شناخت بسیار زیادی از فوتبال و بازیکنان ایرانی دارد. 

SzIlg3PbB5Nl

 این سرمربی برای ایجاد جنگ روانی در نشست خبری قبل بازی گفته بود:

فوتبال ایران نام و اعتبار خودش را دارد و یکی از بهترین تیم‌های ملی آسیاست، اما در رده سنی هر چیزی ممکن است.

IPNKGVnShg0t

*داوران مسابقه:

محمد نظمی نصرالدین" از کشور مالزی دیدار حساس تیم های ملی جوانان ایران و عراق در یک چهارم نهایی جام ملت های زیر ۲۰ سال آسیا را قضاوت خواهد کرد. "محمد ضیرول" از مالزی و "محمد علی" از پاکستان کمک های این داور خواهند بود.

lfAKz1VCvkw6

*رنگ لباس ایران و عراق

طبق اعلام AFC تیم ملی جوانان ایران لباس های یکدست سفیدپوش خواهند پوشید. همچنین دروازه بان نیز زرد خواهد پوشید.  تیم ملی عراق نیز با لباس های سبز رنگ به میدان می روند و گلر این تیم قرمز می پوشد.

 

انتهای پیام/
صمد مرفاوی تیم ملی جوانان ایران عماد رضا تیم ملی جوانان عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر