کد خبر: 1331122 A

سجادی: همکاری فوتبالی با روسیه به انجام بازی‌های دوستانه ختم نمی‌شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از اهداف ما این است که بتوانیم در رشته فوتبال نیز همکاری مشترکی با کشور روسیه داشته باشیم و این موضوع تنها به انجام بازی‌های دوستانه ختم نمی‌شود.

سجادی: همکاری فوتبالی با روسیه به انجام بازی‌های دوستانه ختم نمی‌شود

به گزارش ایلنا، الگ ماتیستین وزیر ورزش روسیه امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان ایران با سید حمید سجادی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سجادی در این نشست اظهار داشت: کمتر از یک ماه دیگر در ایران میزبان مسابقات نوروزگاه هستیم که اکثر کشورهایی که آداب و رسوم نوروز را دارند، در این مسابقات حضور دارند و خوشحالیم که کشور روسیه نیز قرار است در رویداد نوروزگاه شرکت کند.

وی افزود: خوشبختانه قبل از این نشست دو دیدار خوب را با دستیار رئیس جمهور روسیه در تهران داشتیم و مباحث خوبی مطرح شد. همه فدراسیون‌های ما علاقه‌مند هستند که همکاری متقابلی با فدراسیون‌های ورزشی روسیه داشته باشند.

سجادی خاطرنشان کرد: در جلسه هیئت دولت زمینه‌های همکاری ایران و روسیه را در حوزه ورزش خدمت رئیس جمهور ارائه کردیم که او بسیار استقبال کرد.

وی گفت: یکی از پیشنهادهای ما به کشور روسیه درخصوص مشارکت در ساخت و سازهای ورزشی است. ما پروژه‌های ورزشی نیمه تمام زیادی در کشور داریم و برای تکمیل این پروژه‌ها می‌توان از ظرفیت شرکت‌های روسی استفاده کرد. یکی دیگر از پیشنهادات ما درخصوص استفاده روسیه از تولیدات ورزشی ایران است.

وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به برگزاری بازی‌های «آینده» در کشور روسیه اظهار داشت: قطعا کشور ایران همراه خوبی برای روسیه در این رویداد خواهد بود. در کشور ایران نیز علاقه‌مندان زیادی به بازی‌های مجازی وجود دارد که از این ظرفیت برای حضور در مسابقات استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از پیشنهادات ما درخصوص تاسیس ورزش زورخانه‌ای در روسیه است و اینکه بتوانیم همکاری مشترکی در این حوزه داشته باشیم. در نشست‌های بعدی بین مسئولین ورزش دو کشور می توان از فدراسیون‌های ورزشی دو کشور نیز دعوت کرد و راه‌های همکاری دوجانبه را تقویت کنیم.

سجادی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما این است که بتوانیم در رشته فوتبال نیز همکاری مشترکی با کشور روسیه داشته باشیم و این موضوع تنها به انجام بازی‌های دوستانه ختم نمی‌شود. فدراسیون فوتبال ما آماده همکاری با فدراسیون فوتبال روسیه و برگزاری بازی های ملی و باشگاهی است.

انتهای پیام/
تیم ملی ایران تیم ملی روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر