کد خبر: 1330475 A

دومین برد ساکت مقابل یحیی تحت تاثیر بخش خصوصی

سرمربی تیم فوتبال هوادار در حالی مقابل همکار سابقش در پدیده برنده شد که تاثیر باشگاه‌های خصوصی در عملکرد این سرمربی می‌توان به خوبی مشاهده کرد.

دومین برد ساکت مقابل یحیی تحت تاثیر بخش خصوصی

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دیروز هوادار توانست با نتیجه یک بر صفر از سد پرسپولیس عبور کند. نتیجه‌ای  که کمترین هوادار بدبین سرخ‌پوشان آن را تصور می‌کرد. در حالی که پرسپولیسی‌ها در کورس قهرمانی هستند اما این دومین مرتبه‌ای است که الهامی مقابل یحیی برنده از زمین خارج می‌شود.

در سال 1399 وقتی هدایت تراکتور به ساکت الهامی واگذار شد او توانست با نتیجه 3 بر یک از سد پدیده عبور کند. اما بعد از این مسابقه گل‌محمدی در مسیر جدایی از پدیده قرار گرفت و در نهایت به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد.  در پایان همان فصل، پرشورها جام قهرمانی را با شکست استقلال بالای سر بردند. 

پیش از این الهامی سابقه دستیاری یحیی را در پدیده داشت.

*کیمیا در هوادار

معمولاً وقتی بازیکنان ایرانی در لیست مازاد تیم‌های بزرگ قرار می‌گیرند، در مسیر افت و پایان دوران فوتبالی پیش می‌رود. اما الهامی که در تیم خصوصی مربیگری می‌کند با درک این نکته و روانشناسی لازم، بازیکنان مدنظرش را جذب و به خوبی از آنها بهره می‌گیرد. نمونه این موارد را در زیر می‌خوانید:

محمدرضا خالد آبادی دروازه‌بان سوم هوادار که شاید خیلی مورد توجه نبود. اما در زمان ساکت الهامی به عنوان دروازه‌بان اول در ترکیب قرار گرفت. نتیجه این اعتماد دریافت ضربه سر ولسیانی مقابل پرسپولیس و حفظ بنفش پوشان در بازی بود.

محمدرضا منصوری که شاگرد این مربی در نساجی بود بعد از اینکه در لیست مازاد مس رفسنجان قرار گرفت توسط الهامی جذب شد و توانست مقابل پرسپولیس موثر ظاهر شود.

مسعود شجاعی این بازیکن که در لیست و پازل تاکتیکی حمید مطهری جایی نداشت در نیم فصل به هوادار رفت. بعضی منتقدان بابت سن شجاعی، الهامی را به باد انتقاد گرفتند اما او روی خواسته‌اش پافشاری کرد و در بازی پرسپولیس نتیجه آن را با تقویت کمربند میانی دید. البته این موضوع به این معنا نیست که کادرفنی هوادار در همه بازیها از ابتدا به وی فرصت دهد بسته به نوع بازی و تاکتیک تیمی از او استفاده می‌شود.

عزت الله پورقاز مدافعی که به عنوان بازین مازاد و با اضافه وزن از سپاهان خارج شد، حالا به یکی از ارکان تیمش تبدیل شده است. این مدافع با 4 گل در رده سوم جدول گلزنان قرار دارد.

فرهاد زاوشی دیگر بازیکنی است که فصل قبل فرصت بازی پیدا نکرد اما سرمربی هوادار تشخیص داد این بازیکن به تیمش می‌تواند کمک کند.

با این اوصاف الهامی در همکاری که با باشگاه‌های خصوصی داشته یاد گرفته که از امکانات خود به بهترین نحو ممکن استفاده کند. در کنار این نکته او دیگر بر خلاف سال گذشته آرامش خود را در حین بازی حفظ  می‌کند. این مسئله باعث شده تا هوادار با وجود صرف هزینه خیلی پایین نسبت به رقبا در خصوص سقوط دغدغه‌ای نداشته باشد.

انتهای پیام/
یحیی گل محمدی هوادار ساکت الهامی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر