کد خبر: 1304947 A

با برنامه‌ریزی چیزی از ارزش‌ها کم نمی‌شود

موفقیت اتفاقی نیست؛ درس عبرت از صعود کره و ژاپن

صعود کره جنوبی و ژاپن به مرحله حذفی جام جهانی برای فوتبال ایران دارای نکات آموزش زیادی است.

موفقیت اتفاقی نیست؛ درس عبرت از صعود کره و ژاپن

به گزارش ایلنا، فوتبال مانند هر پدیده اجتماعی دیگری با گذشت زمان پیشرفت می‌کند. به همین دلیل کشورها برای موفقیت در آن باید در بخش سخت افزاری و نرم افزاری به روز باشند.

در همین رابطه سرنوشت 2 نماینده آسیا در جام جهانی 2022 قطر حاوی مطلب آموزشی مهمی بود. اگر تیمی دارای برنامه باشد، حتی در صورت لغزش به دلیل تفکر حرفه‌ای به حق خودش می‌رسد، چرا که در فوتبال موفقیت اتفاقی نیست.

کره جنوبی و ژاپن سال‌ها قبل جام جهانی 2002 که میزبانی آن را به عهده گرفتند برای اخذ میزبانی تلاش کردند. آنها به این بهانه تلاش کردند ساختار نرم‌افزاری فوتبال کشورشان را متحول کنند. به بهانه برگزاری بازی‌های در خورشان هواداران در بخش نرم افزاری یا بازیکنان هم تصمیمات جدیدی گرفتند. 

ieiVVWiqDdA3

استخدام مربیان صاحب سبک خارجی، جذب بازیکنان برزیلی، اعزام بازیکن به کشورهای صاحب فوتبال نظیر برزیل به منظور توسعه فوتبال و...

همین تدابیر باعث شد کره جنوبی و ژاپن در جام جهانی 2002 به عنوان صدرنشین از گروه خود صعود کنند. هر چند عده‌ای معتقد بودند امتیاز میزبانی دلیل کسب چنین جایگاهی بوده است. اما کر توانست تا دیدار رده بندی جام جهانی پیش برود و هر دو تیم آخرین شکست خود را مقابل ترکیه تجربه کردند. 

wCGABiW60LvS

بعد از این جام جهانی هم آنها به روند درستی که برای توسعه فوتبال خود در پیش گرفتند، ادامه دادند.

در جام جهانی 2022 هم شرایط ژاپن با پیروزی 2 بر یک مقابل آلمان کارش را آغاز کرد و با شکست دومین غول اروپایی گروه یعنی اسپانیا به عنوان صدرنشین گروه E صعود کرد. هر چند آنها در گام دوم مقابل کاستاریکا لغزش داشتند و با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند. تجربه کره جنوبی هم خیلی متفاوت از دیگر نماینده شرق آسیا نبود. آنها با تساوی مقابل اروگوئه و پیروزی مقابل پرتغال  به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شدند.

sWhLNOj7pqiO

با این وجود هنوز نمایندگان ایران برای دریافت پروانه حرفه‌ای خود و حضور در لیگ قهرمانان آسیا دارای مشکل هستند. هنوز استقلال و پرسپولیس دارای ورزشگاه اختصاصی نیستند و محل درآمدهای آنها نامشخص است. با این شرایط هر مدیر تازه واردی قول درآمدزایی و تاسیس ورزشگاه می‌دهد، اما در نهایت به دلیل حضور اکثر تیم‌ها در تهران، زمین تمرین با مشکل یافت می‌شود! و یافتن زمین تمرین با کیفیت شبیه پیدا کردن سوزن در انبار کاه است.

انتهای پیام/
جام جهانی ژاپن کره جنوبی جام جهانی ۲۰۲۲ جام جهانی 2022 قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر