کد خبر: 1302309 A

رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا / بانوان ایران در یک قدمی سهمیه قهرمانی جهانی

تیم هندبال سنگ آهن بافق که به نمایندگی از تیم ملی بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یافته در سومین دیدار خود در این رقابت‌ها به مصاف استرالیا خواهد رفت.

رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا / بانوان ایران در یک قدمی سهمیه قهرمانی جهانی

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم هندبال سنگ آهن بافق که به نمایندگی از تیم ملی بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یافته پس از کسب دو پیروزی متوالی مقابل هند و ازبکستان، فردا یکشنبه ۶ آذر ساعت ۸:۳۰ به وقت ایران در سومین دیدار خود در این رقابت‌ها به مصاف تیم ملی استرالیا می‌رود.

بانوان هندبالیست ایران در حالی در سومین دیدار خود با استرالیا مصاف خواهند کرد و که در صورت پیروزی می‌توانند علاوه بر آنکه صعود خود را به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌ها قطعی کنند، سهمیه مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ را نیز کسب نمایند.

تیم ملی هندبال بانوان استرالیا، در این دوره دوره به مسابقات قهرمانی آسیا اضافه شده است. این تیم علاوه بر آنکه هشت بار سابقه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دارد یک بار نیز در بازی‌های المپیک حضور یافته و به عنوان دهمی رسیده است.

بانوان هندبالیست ایران در دوره پیشین رقابت‌های قهرمانی آسیا که به میزبانی اردن برگزار شد موفق شدند با راهیابی به جمع چهار تیم برتر قاره، سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را برای نخستین بار کسب کند و اولین رشته‌ توپی بانوان ایران نام گیرد که به مسابقات جهان راه یافته است.

مینا وطن‌پرست، هانیه لک، فاطمه مریخ، ملیحه یغمایی‌پور، نوریه عباسی، عطیه شهسواری، مبینا حسن‌نژاد، الناز یحیوی‌پور، راحله اعتمادی پور، محدثه شبانی، مائده عشاقی، حدیثه نوروزی، حانیه کریمی، آرزو کیانی‌آرا، شهرزاد نصوحی، زهرا فقیهی، ستاره رحمانیان، الناز قاسمی و آرزو محمدی ۱۹ بازیکن تیم سنگ آهن بافق را در مسابقات قهرمانی آسیا تشکیل می‌دهند.

همچنین خدیجه قانع و مریم فخری به عنوان مربی، غلامعلی اکبرآبادی به عنوان مدیر فنی، محبوبه دهقان به عنوان سرپرست و اکرم حبیب‌لو به عنوان فیزیوتراپ تیم ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی می‌کنند.

گروه‌بندی مسابقات قهرمانی زنان آسیا به شرح زیر است:

گروه A: ایران، کره‌جنوبی، ازبکستان، هند، استرالیا

گروه B: ژاپن، قزاقستان، هنگ‌کنگ، چین، تایلند

برنامه دیدارهای ایران در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

یکشنبه ۶ آذر - ساعت ۸:۳۰  / ایران – استرالیا

چهارشنبه ۹ آذر – ساعت ۱۲:۳۰ / ایران – کره‌جنوبی

پس از پایان مرحله گروهی در مرحله نیمه‌نهایی، تیم اول گروه A به مصاف تیم دوم گروه B و تیم دوم A به مصاف تیم اول گروه B خواهد رفت.

همچنین تیم سوم گروه A به مصاف تیم چهارم گروه B می‌رود و تیم چهارم گروه A به مصاف تیم سوم گروه B می‌رود تا در ادامه جایگاه‌های پنجم تا هشتم مشخص شوند.

تیم‌های پنجم دو گروه نیز برای تعیین جایگاه نهم و دهم به مصاف یکدیگر می‌روند.

انتهای پیام/
هندبال قهرمانی زنان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر