کد خبر: 1251982 A

بعید است آمریکا، سیاست را در ورزش دخالت ندهد

ایمان غیاثوند: صبر ایوب نداریم/ با هر حرکت مخربی در موی تای برخورد قانونی می کنیم

مدیر تیم های ملی موی تای ایران گفت: با وجود پیگیری های مکرر از طریق فدراسیون بین المللی موی تای IFMA، تاکنون هیچ کدام از سه نماینده کشورمان موفق به اخذ روادید آمریکا برای شرکت در بازی‌های جهانی بیرمنگام نشده اند.

ایمان غیاثوند: صبر ایوب نداریم/ با هر حرکت مخربی در موی تای برخورد قانونی می کنیم

به گزارش ایلنا، ایمان غیاثوند با بیان مطلب فوق افزود: پس از مذاکرات انجام گرفته از سوی جواد نصیری رئیس موی تای ایران و نایب رئیس فدراسیون آسیایی با IFMA، سه سهمیه بازیهای جهانی بیرمنگام آمریکا در رشته موی تای به کشورمان اختصاص یافت که به خودی خود، یک دستاورد ارزشمند محسوب می شود.

غیاثوند ادامه داد:  با اعلام فدراسیون بین المللی موی تای، مقرر شد از ایران، زهرا نصیری در وزن ۵۷ کیلو، نادیا اعتماد مقدم در ۶۳.۵ کیلو و حمیدرضا کردآبادی در وزن ۹۱ کیلوگرم در این پیکارها شرکت کنند.

وی تصریح کرد: طی این مدت مرتبا با فدراسیون بین المللی موی تای IFMA در ارتباط بوده ایم. اما با وجود پیگیری های مکرر جواد نصیری، متاسفانه تاکنون هیچ کدام از سه ورزشکار کشورمان موفق به دریافت روادید سفر به آمریکا نشده اند. با این حال ناامید نیستیم و انشالله در فرصت کوتاه باقیمانده تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این اتفاق رخ دهد تا شاهد حضور مقتدرانه نمایندگان موی تای کشورمان در این رویداد مهم باشیم.

مدیر تیم های ملی موی تای همچنین گفت: البته بعید می دانم آمریکا به عنوان میزبان بازی‌ها، سیاست را در ورزش دخالت ندهد و مطمئنا سنگ اندازی هایی در مسیر حضور ورزشکاران ایرانی خواهد کرد. کمااینکه در مورد کاراته و چند رشته دیگر نیز در مسیر این اعزام شاهد کارشکنی آنها بوده ایم.

غیاثوند سپس عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد معلوم الحال، این مسابقات را بهانه ای برای تخریب موی تای ایران و ایجاد اختلاف میان ملی پوشان این رشته قرار داده اند. صراحتا می گویم صبر ایوب هم بود، دیگر لبریز شده است. به عنوان مدیر تیم های ملی موی تای کشور اعلام می کنم که تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد تا این قبیل افراد برای رسیدن به مقاصد شخصی خود، به  اعتبار قهرمانان واقعی این ورزش لطمه وارد کرده و مطمئنا هرگونه حرکت آنها با برخورد جدی و قانونی ما همراه خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: ملی پوشان و قهرمانان ورزشی به عنوان سربازان زمان صلح، همواره پیام آور ارزشهای انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مهم جهانی هستند. این موضوع بارها از سوی دلاورمردان و شیرزنان موی تای ایران در میادین معتبر به اثبات رسیده و بدون شک در سایه حمایت و توجه بیشتر، باز هم شاهد افتخارآفرینی های آنها خواهیم بود. لذا مجموعه موی تای ایران به ریاست جواد نصیری تمام قد از قهرمانان خود حمایت کرده و از هر تلاشی برای پیشرفت و سربلندی آنها دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/
موی تای ایران ایمان غیاثوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر