کد خبر: 1240311 A

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در لیگ ملت‌ها 2022 موفق به شکست چین شد.

به گزارش ایلنا،  مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های سال 2022 در گروه مردان از بامداد امروز (چهارشنبه 18 خرداد) در دو شهر اوتاوا و برازیلیا آغاز شد.

در نخستین دیدار گروه اول این رقابت ها و در شهر برازیلیا دو تیم ملی والیبال ایران و چین به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی با شکست سه بر یک حریف سه امتیاز نخستین دیدار را به دست آوردند.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب میلاد عبادی‌پور (کاپیتان)، مرتضی شریفی، محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو)، رضا عابدینی، امیرحسین توخته، محمدطاهر وادی و صابر کاظمی استفاده کرد.

تیم چین در ابتدای ست نخست این مسابقه به‌صورت پایاپای با تیم ایران پیش آمد اما در ادامه ملی‌پوشان کشورمان برتری خود را به حریف دیکته کردند و ست را 25 بر 15 به سود خود پایان بردند.

در این ست میلاد عبادی‌پور 6 امتیاز حمله به دست آورد و صابر کاظمی پنج امتیاز کسب کرد که سه پوئن آن از سرویس‌ به دست آمد.

ست دوم با برتری چینی‌ها شروع شد و این روند به‌رغم تلاش بازیکنان ایران تا پایان ست ادامه یافت و تیم ایران 25 بر 19 نتیجه این ست را به حریف واگذار کرد تا از نظر ست شماری دو تیم یک بر یک برابر شوند.

در ست سوم نخستین امتیاز به تیم چین رسید، اما بازیکنان ایران اجازه ندادند اختلاف امتیاز با حریف زیاد شود و تیم چین را کنترل کردند. امین اسماعیل‌نژاد نیز در این ست بجای صابر کاظمی به میدان آمد.

در مجموع دو تیم در این ست رقابت نزدیکی داشتند و در نهایت نیز نتیجه این ست حساس 25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید تا ملی‌پوشان کشورمان دو بر یک از حریف پیش بیافتند. سرویس مرتضی شریفی با سرعت 117 کیلومتر در ساعت در این ست که امتیاز مستقیم برای تیم ایران داشت، توجه کارشناسان را جلب کرد.

ست چهارم برای تیم ایران با سرویس میلاد عبادی‌پور آغاز شد و تیم ایران پنج امتیاز متوالی با دفاع خوب بازیکنان به دست آورد. بازیکنان ایران در ادامه این ست برتری خود را در زمین حفظ کردند و با امتیاز 25 بر 15 به پیروزی رسیدند تا علاوه بر برد قاطع در این ست، در نهایت سه بر یک فاتح این میدان آسیایی‌ها در شهر برازیلیا باشند تا والیبال ایران از نسل جدید خود در برازیلیا با پیروزی مقابل چین رونمایی کند.

مردان والیبال ایران  ساعت 22 و 30 دقیقه روز جمعه 20 خردادماه به وقت تهران در دومین مسابقه خود در لیگ ملت‌ها 2022 به مصاف هلند خواهند رفت.

انتهای پیام/
والیبال تیم ملی والیبال لیگ ملت های والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر