کد خبر: 1240076 A

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد حواشی وزنه برداری و شرایط تیم ملی فوتبال امید واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، رضا صالحی‌امیری در خصوص حمایت از ورزشکاران ناشنوا، اظهار داشت: شاد کردن دل این عزیزان از همه چیز مهم تر بود و باید حس کنند نظام و دولت به انها توجه ویژه می کند اولین مسئله اشتغال این عزیزان است. ما به عنوان اولین کار یک نفر از انها را به نام ربیع زاده استخدام کردیم. همه دستگاه ها باید برای اشتغال انها تلاش کنند.

وی تاکید کرد: وضع معیشت انها خوب نیست و حقوق ناچیز دارند برای معیشت انها باید تلاش کرد بحث مسکن انها هم اهمیت دارد. با رییس فدراسیون ارتباط دارم و مسائل انها را دنبال می‌کنم. هیچ تمایزی بین ناشنوا و سالم وجود ندارد.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: ناشنوایان در مجمع عضو افتخاری کردیم و ردیف بودجه هم تراز المپیکی ها قرار دادیم برای اعزام و بلیط و البسه هم کمک کردیم و الان هم پاداش خوب دادیم ولی باید قدم‌های موثرتری بر داریم‌.

وی در ادامه تاکید کرد: با مسئولین بخش‌های مختلف صحبت کردم و خودمان در کمیته برای کمک پیش قدم شدیم. با سازمان بهزیستی مذاکره کردیم و تا روزی گه هستیم تمام توانایی را برای ناشنوایان به کار می گیرم و زبان آنها خواهیم بود.

صالحی‌امیری در خصوص وضعیت وزنه‌برداری گفت: با مرادی امروز جلسه دارم و فردا با قهرمانان ملاقات دارم تلاش دارم با بررسی ابعاد قضیه مشکل را حل کنیم وزنه برداری از سه رشته پر مدال است و بعد از کشتی و این بار بعد از کاراته برای ما افتخار افرین است می‌توان. در بازی‌های اسلامی و هانگژو و المپیک نقش آفرین باشد باید وزنه برداری جایگاه خود را پیدا کند هم درک روشن از مطالبات وزنه برداری و حمایت از فدراسیون را در دستور کار داریم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص آخرین وضعیت موزه‌ ورزش، المپیک و پارالمپیک گفت: موزه یک رود جاری است و هر روز اثار جدید به اضافه می شود. ۱۰ تالار تعریف کردیم و طی چند روز آینده تالار مشاهیر فوتبال ایران را افتتاح می کنیم.

وی در خصوص تیم امید و عدم بازی‌های تدارکاتی برای این تیم گفت: در قضاوت عجله نکنید اجازه دهید مهدوی کیا با برنامه های خود کار را دنبال کند انشالله امید و انتظارات مردم را برآوده می‌ کند. مهدوی‌کیا صلاحیت کامل برای رساندن این تیم به المپیک پاریس را دارد. حمایت فدراسیون و کمیته ملی المپیک و‌ همراهی باشگاه ها را می طلبد. با ماجدی و‌کامرانی‌فر در تماس هستم. همین دیروز هم با ماجدی تماس داشتم. به یاد داشته باشید مسئولیت هدایت و نظارت و فنی با فدراسیون است و حمایت های ما مالی خواهد بود.

 

انتهای پیام/
رضا صالحی‌امیری کمیته ملی المپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر