کد خبر: 1238191 A

مجمع فدراسیون فوتبال روز گذشته عزل اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دیروز(دهم خرداد ماه سال جاری) مجمع فدراسیون فوتبال برگزار شد. این نشست 16 دستور جلسه داشت که از جمله مهمترین آنها می‌توان به عزل موقت عزیزی خادم(رئیس سابق فدراسیون) و 4 عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال همچنین بررسی عملکرد مالی بود. در این جلسه دو ناظر از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم حضور داشتند.

مجمع

*بررسی عزل 4 عضو هیات رییسه

در این مجمع اصولی ۴۸ رای موافق و ۳۱ رای مخالف عزل، حیدری ۳۸ رای موافق و ۴۳ رای مخالف با عزل و براتی ۴۷ رای موافق و ۳۳ رای مخالف با عزل کسب کردند اما به این دلیل که طبق بند چهار ماده ۳۷ اساسنامه، رای موافق آنها برای عزل به میزان دو سوم آرای معتبر ماخوذه نرسید، برخلاف سراجی می‌توانند به فعالیت خود به عنوان عضو هیات رییسه فدراسیون ادامه بدهند.

7zNIpyGzHH70

*معرفی جایگزین سراجی

طبق بند 7 ماده 32 اساسنامه فدراسیون فوتبال در صورتی که یکی از پست‌ها یا 50 درصد پست‌های هیات رییسه بلاتصدی باشد، اعضای هیات رییسه می‌تواند یا شخص یا اشخاصی را برای این این جایگاه یا جایگاه‌ها تا زمان تشکیل مجمع عمومی جایگزین کند. مجمع  عمومی بعدی در تاریخ هشتم شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

سراجی اینا

*غیبت عضو بازداشتی شهره موسوی

نکته مهم اینکه شهره موسوی یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال به دلیل بازداشت در این نشست حضور نداشت. اما عزل یا ادامه همکاری او جز دستور جلسه نبود بنابراین در این مورد بررسی صورت نگرفت. البته طهمورث حیدری اشاره کرد که محکومیت وی قطعی نشده است.

773x435_cmsv2_6402d04f-9ee5-5e51-b912-afca479a3dc6-6624140

*همراهی قاطع مجمع با میرشاد ماجدی

در این میان میرشاد ماجدی توانست اکثریت آرا را برای ادامه سرپرستی فدراسیون فوتبال به دست آورد. او حالا باید با تمرکز بیشتری برای تدارکات و مسابقات دوستانه تیم ملی فوتبال پیش از جام جهانی 2022 تصمیم گیری کند. با توجه به رای اعضای مجمع حالا اختیارات ماجدی بیشتر از گذشته است و به احتمال زیاد شخص جایگزین سراجی را خودش تعیین خواهد کرد. 

MUeSSlcl8Qj9

نکته مهم اینکه همانند جشن قهرمانی استقلال وزیر ورزش در مجمع فدراسیون فوتبال هم حضور پیدا نکرد. پولادگر معاون ورزش اعلام کرد که به دلیل نشست ضروری نتوانسته در این مجمع حاضر شود و به دنبال منابع بیشتر برای تیم ملی فوتبال است.

KtHKcBwIVcOc

انتهای پیام/
فدراسیون فوتبال میرشاد ماجدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر