کد خبر: 1236528 A

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: تیم ملی قرار نبود به خاطر یک تک بازی به کانادا برود!

به گزارش ایلنا، بهرام رضائیان در مورد لغو بازی دوستانه مقابل کانادا اظهار داشت: به اندازه کافی همه در مورد این بازی صحبت کردند. این اتفاق خارج از موضوع ورزش بوده و لابی‌هایی بود که روی فدراسیون فوتبال کانادا تأثیر گذاشت و آنها این تصمیم را‌‌‌‌‌‌‌‌ گرفتند. ما هم نمی‌توانستیم کاری انجام دهیم.

وی در مورد اینکه فکر نمی‌کنید بازی با کانادا به دلیل بعد مسافت به صلاح نبود، گفت: این بازی با تایید و نظر سرمربی تیم بود و قرار هم نبود تیم به خاطر یک تک بازی به کانادا برود بلکه سه بازی را‌‌‌‌‌‌‌‌ پیش‌بینی کرده بودیم. درنهایت با توجه به فشارها به تک‌بازی ختم شد که همین بازی هم لغو شد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد دریافت غرامت از کانادا و انجام بازی‌های جایگزین گفت: بازی دوستانه دغدغه کادر فنی، بازیکنان و همه دوستداران تیم ملی فوتبال است. همه دوست دارند تیم ملی با بهترین شرایط به جام جهانی برود، اما همه از شرایط مطلع هستند، هم تیم کم است و هم ما محدودیت‌هایی داریم. به هر حال از روز گذشته رایزنی‌ها برای جایگزینی آغاز شده است. 

رضائیان درباره تاریخ برگزاری اردو عنوان کرد:‌ دوشنبه بعد ازظهر یا سه شنبه صبح قرار است تیم به قطر برود.

وی در مورد اینکه آیا با تیم مذاکره کرده‌اید، عنوان کرد: روابط بین‌الملل به همراه کامرانی‌فر و ماجدی در حال صحبت هستند تا در قطر بازی‌های خوبی را برگزار کنیم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه چقدر فکر می‌کنیم تیم ملی بازی‌های تدارکاتی خوبی را انجام دهد، گفت: هر چه بیشتر بازی‌های تدارکاتی انجام دهیم تیم به آمادگی خوبی می‌رسد، اما همه شما واقعیت‌ها را بهتر از من می‌دانید، برای جام جهانی روسیه شرایطی بود که سرمربی تیم ملی می‌توانست 40 روز تیم را به اردو ببرد. اما الان تیم ملی سه فیفادی بیشتر ندارد و دو مورد آنها مهم است. دغدغه همه را مسئولان فدراسیون هم دارند و این طور نیست که بی‌خیال نشسته باشند و برایشان مهم نباشد. یکسری محدودیت‌ها وجود دارد و باید واقع‌بین باشیم. ان‌شاءالله آن اتفاق خوب برای تیم ملی بیفتد. ما بهترین بازیکنان را در  چند سال گذشته در اختیار داریم. 

رضائیان در مورد اینکه احساس نمی‌کنید آیا آمریکا هم خودش پشت لغو این مسابقه قرار داشته باشد تا به عنوان رقیب یک بازی دوستانه را از دست بدهیم، گفت: در هر صورت کاری که کانادا کرد ورزشی نبود. ما طبق برنامه فدراسیون کانادا به دنبال ویزا بودیم. تیم که به ترکیه رسید نامه دادند مسابقه لغو شده است. 

وی در مورد اینکه بازیکنان کانادا گفته‌اند مقابل تیم ایران بازی نمی‌کنیم، افزود: بازیکنان ما سطح‌شان بالاتر از این حرف‌هاست و بین‌المللی هستند. خودشان شعار دوری فوتبال از سیاست سر می‌دهند اما این حرکات را هم انجام می‌دهند. واقعا باید برای این شرایط تأسف خورد. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه ماجدی سرپرست فدراسیون گفته است دو سه نفر از اعضای هیات رئیسه پای کار هستند و بقیه همکاری لازم را ندارند، اظهار داشت: ماجدی باید خودش در این مورد صحبت کند. 

رضائیان در باره برگزاری مجمع بیان داشت: مجمع روز سه شنبه برگزار می‌شود. مجمع رکن اصلی فوتبال کشور است، امیدوارم تصمیماتی گرفته شود که به نفع فوتبال باشد. 

وی در مورد اینکه اسکوچیچ مطلبی را منتشر کرده که همه به فکر مجمع هستند، تصریح کرد: او حق دارد اما برگزاری مجمع هم یکی از کارهای فدراسیون است. فدراسیون مجمع را به اردوی تیم ملی وصل نکرده است. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه درست است 13 نفر از اعضای فدراسیون قرار بود به کانادا بروند، اظهار داشت: تعداد از آن سقف یک مقدار کمتر بود و شکی در آن نیست. این در شأن مسئولان فدراسیون نیست که بگوییم به خاطر ویزا به کانادا می‌رود. کانادا مگر چه چیزی برای دوستان ما دارد؟ اصلا چه کسانی قرار بود بروند؟ آیا در شأن این نفرات است که برای دریافت ویزا بروند، اجازه دهید کسانی که خدمت می‌کنند سرخورده نشوند. اصلا این طور نبوده چون کسی دنبال ویزای کانادا نیست. فکر می‌کنید بعد از مجمع فوتبال ما می‌تواند یک خواب راحت داشته باشد و گره کور را باز کند؟ مجمع مدت‌هاست برگزار نشده است، مجمع باید روز سه شنبه در جریان ریز مسائل فوتبال قرار بگیرد و مطمئنم تصمیمات مجمع به فوتبال کمک می‌کند. 

رضائیان در مورد اینکه عزیزی خادم گفته است که در مجمع حاضر و بسیاری از حقایق را روشن می‌کنم، گفت: در این مورد نمی‌توانم صحبت کنم.

وی در مورد اینکه آیا اگر به عقب برگردید باز هم همان تصمیم را در مورد عزیزی خادم می‌گیرید، گفت: اینکه در سال جام جهانی هستیم خیلی از فدراسیون‌های دیگر هم همین شرایط را دارند، در مجموع نمی‌توانم خیلی در مورد این موضوع صحبت کنم.

 

انتهای پیام/
بهرام رضائیان فدراسیون فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر