کد خبر: 1230622 A

رکنا ورزشی: سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی گفت: شرمنده مردم شیراز شدیم و مسئولیت این شکست با من است.

به گزارش ایلنا، مجتبی سرآسیایی سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل هوادار تهران اظهار داشت: واقعا حال مساعدی نداشتم ولی بی احترامی دیدم اگر شرکت نکنم. خیلی شرمنده‌ایم از مردم خوب شیراز و همه این تقصیرات هم قطعا گردن من است. مسئولیت این شرایط بر عهده من است. از همه مردم شیراز عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم آنچه در خور شان و شخصیت فوتبال شیراز است را پیاده کنم.

سرمربی فجر در ادامه گفت: موقعیت‌های زیادی داشتیم و راه‌های نفوذ تیم خوب آقای عنایتی را گوشزد کرده بودیم. در بین نیمه هم گفتم که ایستگاهی‌ها را بچه‌ها مراقبت بیشتری کنند ولی متاسفانه در آن فشار دوباره اشتباه فردی داشتیم و گل خوردیم. در بدترین جای دنیا ایستاده‌ایم. اینجا یک کوره داغ و شرایط عجیب و غریبی است و این بحران شدیدتر می‌شود. من عادت ندارم مسئولیت را گردن کسی بیندازم. قدمان از لحاظ فنی کوتاه است و در طول هفته هم مشغول ریکاوری بودیم؛ پنجاه درصد تیمم با وصله‌پینه، قرص و آمپول آمدند و بازی کردند. دوباره از مردم خوب شیراز عذرخواهی می‌کنم.

او اضافه کرد: دوست دارم وجه خوب فوتبال یعنی رعایت فیرپلی را نشان دهم. من در این چند بازی با رفقای خوبم یعنی مهدی رحمتی، محمد ربیعی و رضا عنایتی بازی کردم اما با اینکه می‌دانستند ما شرایط بحرانی داریم، فیرپلی فوتبال بازی کردند. خیلی وقت‌ها وجه زشت فوتبال را بزرگ می‌کنیم و خوب است که به این قسمت‌های خوب هم بپردازیم. در فوتبال علیرغم این رفاقت‌هایی که هست نفس زیبای فیرپلی جاری است و من افتخار می‌کنم به رفاقت با این عزیزان. امیدوارم در سه بازی آینده شرایط بهتری داشته باشیم. همه کار دست ماست و امیدوارم با تمرکز و هشیاری بیشتری بازی کنیم که آن هم قطعا وظیفه من است.

سرمربی فجر در مورد همزمان نبودن بازی‌ها در این هفته گفت: این مسئله از لحاظ قانونی برای دو یا سه بازی آخر است و این در برنامه‌ریزی هم لحاظ شده است‌ هرچند یک درصدی این مسائل تاثیر گذار است اما نتایج ما دست خودمان است و باید در خودمان دنبال ضعف بگردیم‌. این مسائل جزئی است و اصل این است که ما بازی را باختیم و از حریف‌مان عقب هستیم. چشم به بازی‌های آینده خودمان داریم که اگر حق‌مان است در لیگ بمانیم.

او در مورد اینکه سقوط فجر قطعی شده بیان کرد: مگر قطعیت را شما الان صادر کنید که ما به لیگ یک برویم! این بالاخره نظر شما است ولی من اعتقاد دارم زندگی ما جریان دارد. وضع سخت و داغ است و خیلی اذیت می‌شویم از این شرایط بحرانی اما به سه بازی بعد امید بزرگ داریم و می‌توانیم حداکثر امتیاز را بگیریم تا این تیم باسابقه را حفظ کنیم.

سرآسیایی در مورد اینکه آیا حمایت از آنها صورت گرفته یا خیر اظهار داشت: در این چند هفته‌ای که بودم جای هیچ حرفی باقی نمانده و از ما حمایت صددرصدی شده. باید از آقای فلاح و بوعلی تشکر کنم. هیچ مشکلی نداشتیم و هرچیزی بگویم فرار رو به جلو است و اهل این داستان نیستم. یاد نگرفتم فرار کنم و گردن کسی بیندازم. مقصر اصلی این وضع من هستم و باید قوی شوم تا کاری که برمی‌دارم را به سرانجام برسانم.

سرمربی فجر در مورد پنالتی خراب کردن زنده‌روح و جلوتر بودن پای بشاگردی حین ضربه پنالتی گفت: من هم این موضوع را شنیدم اما ما بازی را در زمین باختیم. پنالتی و موقعیت‌های زیادی را خراب کردیم. این بازیکنان قابلیت‌شان این نیست اما این کوره آخر جدول به حدی داغ است که دست و پای این بازیکنان می‌لرزد. احمد زنده‌روح جزو بهترین بازیکنان لیگ برتر است و در ارسال‌ها و پنالتی‌ها بی نقص است. احمد می‌گفت شاید من نباید پنالتی را می‌زدم چون چندسال با بشاگردی هم‌تیمی بودم و دستم را خواند. من یاد ندارم زنده روح پنالتی خراب کرده باشد.

انتهای پیام/
فجرسپاسی شیراز مجتبی سرآسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر