کد خبر: 1230126 A

نکونام: با هیچ تیمی مذاکره نکرده‌ام / فکر می‌کنم قهرمانی استقلال مسجل شده است

سرمربی تیم فولاد خوزستان در نشست خبری پیش از بازی با استقلال تهران اعلام کرد هنوز با هیچ باشگاهی مذاکره نکرده است.

نکونام: با هیچ تیمی مذاکره نکرده‌ام / فکر می‌کنم قهرمانی استقلال مسجل شده است

به گزارش ایلنا، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار مقابل استقلال تهران اظهار داشت: در جدول این بازی برای استقلال خیلی مهم است. آنها برای رسیدن به قهرمانی چهار بازی در پیش دارند و همه تمرکز‌شان این است که به قهرمانی برسند. فکر می‌کنم قهرمانی استقلال مسجل شده، چون از دست دادن هفت امتیاز در این مدت سخت است. 

او ادامه داد: از آخرین باری که تیم استقلال قهرمان شده و من در آن حضور داشتم، زمان زیادی گذشته است و فردا این تیم نیاز به سه امتیاز دارد تا به هدفش برسد. استقلال تیم قابل احترامی است که تاکنون باخت نداشته است. با این حال تمرکز ما روی تیم خودمان است و آمادگی لازم را برای این بازی داریم و می‌خواهیم با صرف فعل خواستن بهترین عملکرد را داشته باشیم و حداکثر امتیاز را کسب کنیم.

او در واکنش به اینکه مصطفوی، مربی استقلال گفته نبود تماشاگران در دیدار فردا به ضرر استقلال تمام می‌شود، اشاره کرد: جواب مصاحبه کسی را نمی‌دهم و درباره تیم خودمان صحبت می‌کنم. واقعاً ناراحت هستیم که هواداران نیستند و اگر حضور داشتند ظرفیت ورزشگاه 90 به 10 بود. ما هواداران زیادی داریم و برای حضور آنها در ورزشگاه به استادیوم بزرگ‌تری نیاز داریم و بابت عدم حضور آنها ما ضرر کردیم. برنامه‌ریزی ما این بود که این هفته مقابل هواداران خودمان بازی کنیم. در بازی پرسپولیس که با حضور هواداران برگزار شد، کل ورزشگاه هواداران ما بودند. ما با توجه به هوادارانی که داریم استادیوم‌مان نیاز به گنجایش بیشتری دارد. به هر ترتیب این قول را به هواداران فولاد می‌دهیم تا همه تلاش‌مان را به کار ببندیم و به موفقیت برسیم.

سرمربی فولاد درباره اینکه پیشنهاداتی از تیم‌های مطرح داشته، گفت: با توجه به اینکه در رتبه‌بندی بهترین باشگاه‌ها در ایران اول هستیم، باید از همه بازیکنان و عوامل باشگاه و مدیریت فولاد خوزستان تشکر کنم، چون به تنهایی هیچ کاری صورت نمی‌گیرد. این جایگاه را به هواداران فولاد تقدیم می‌کنم که کنار ما بودند. آنهایی که این صحبت‌ها را می‌کنند دو حالت دارد، اول اینکه به اخبار دروغ استناد می‌کنند و دوم اینکه از این موضوع نفی می‌برند. من یک سال دیگر با فولاد قرارداد دارم و برای ادامه همکاری فقط باید صحبت‌هایی صورت بگیرد.

او اضافه کرد: روزی که به فولاد برگشتم قراردادی دو ساله بستم. با هیچ باشگاهی برای سال بعد صحبتی نکردم و اگر صحبتی هم شود برای بازارگرمی اعلام نمی‌کنم. همه تمرکزم روی فولاد است و الان هم برای بستن تیم برنامه‌ریزی کرده‌ایم. الان مذاکرات را با مدیران برنامه بازیکنان مدنظر شروع کردیم. از این روند عقب هستیم و باید زودتر با بازیکنانی که مدنظر هستند، صحبت شود. باید با بازیکنان خودمان نیز صحبت کنیم و تمدید قرار‌داد‌ها صورت بگیرد، چون ما آسیایی هستیم و زمان زیادی نداریم. همین حریف عربستانی ما بهترین بازیکنان را می‌خرد و دیگر نمی‌شود کاری کرد. باز هم می‌گویم من با باشگاهی مذاکره نکردم که بخواهم درباره‌اش صحبت کنم. تا روزی که باشگاه فولاد مرا بخواهد هستم و کار‌م را انجام می‌دهم، ولی اگر روزی من را نخواهند مثل پارسال خداحافظی می‌کنم.

سرمربی فولاد خوزستان درمورد اینکه در پنج دوره گذشته لیگ پرسپولیس قهرمان شده و امسال نیز این تیم به همراه استقلال در کورس قهرمانی است و به نظر می‌رسد دیگر تیم‌ها باید به دنبال عنوان بهترین تیم شهرستانی باشند، یادآور شد: اینطور نیست. در این مدت بهترین ملی‌پوشان و لژیونر‌ها برای این دو تیم بودند. یک مورد که در این موضوع تأثیر دارد، گرفتن بازیکن خوب و برنامه‌ریزی است و هزاران دلیل دیگر هم می‌‌تواند تأثیر داشته باشد. نگاه نکنید امسال استقلال و پرسپولیس در کورس هستند، سال گذشته سپاهان رقابتش را تا روز آخر ادامه داد. دوره فوتبال دوقطبی گذشته است و به غیر از چند بازیکن انگشت‌شمار سایر بازیکنان تفاوت چندانی بین‌شان وجود ندارد. البته ملاحظاتی نسبت به تیم‌های بزرگ می‌شود که برای تیم‌های کوچک نیست. در اسپانیا به رئال و بارسا توجهات خاصی می‌شود. یکسری اتفاقات وجود دارد و تیمی که قهرمان شود باید با این مسائل هم بجنگد. من این دو تیم را دوست دارم، چون هوادار دارند و با موفقیت آنها افراد زیادی خوشحال می‌شوند. در همه کشور‌‌ها این مسائل وجود دارد، ولی باید با آنها کنار آمد. نیاز داریم به فوتبال، خیلی باز‌ و بهتر نگاه کنیم.

فکر می‌کنید انتهای پیشرفت‌های فولاد کجاست؟ نکونام در پاسخ به این سوال گفت: هر روز که پیشرفت کنید، باز هم کم است. اگر امروز یک بازی را پیروز شوم باید فردا هم پیروز شوم. انتهایی وجود ندارد و هر روز خودم و تیمم سعی می‌کنیم بهتر باشیم.

نکونام درباره اینکه آیا برنده بازی فردا می‌تواند عیار برتری‌اش را به حریف نشان دهد، گفت: نمی‌توان یک تیم را با یک بازی سنجید. باید عملکرد یک تیم را در یک دوره زمانی در نظر گرفت. ما فردا قطعاً بهترین عملکرد را خواهیم داشت و برای پیروزی به میدان می‌رویم، همانطور که استقلال با این انگیزه به میدان می‌آید. عیار یک تیم در یک دوره زمانی و یک تورنمنت قابل بررسی است.

انتهای پیام/
جواد نکونام فولاد خوزستان استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر