کد خبر: 1213686 A

اینفانتینو: از فدراسیون فوتبال ایران حمایت می‌کنیم

سرپرست فدراسیون فوتبال در حاشیه کنگره فیفا و مراسم قرعه کشی جام جهانی نشست های مشترکى با رئیس و دبیرکل فدراسیون جهانی فوتبال داشت.

اینفانتینو: از فدراسیون فوتبال ایران حمایت می‌کنیم

به گزارش ایلنا، میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم قرعه کشی جام جهانی نشست مشترکی با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال داشت.

اینفانتینو در این جلسه ابتدا در خصوص نحوه تعامل و همکاری فیفا با فدراسیون فوتبال ایران گفت:ما تمامی موضوعات و مسائلی که در خصوص فدراسیون ها مطرح می شود را تنها از طریق همان فدراسیون پیگیری می کنیم و توجهی به گزارشات دیگر یا شایعات و مسائلی که مطرح می شود نداریم. در همین راستا تعامل نزدیکی با کنفدراسیون فوتبال آسیا داریم و برای حل مشکلات فدراسیون فوتبال ایران در زمینه های مختلف تلاش می کنیم.

رئیس فیفا در مورد حضور زنان در ورزشگاهها گفت:این مسئله یکی از موضوعات مورد توجه ماست که از روند سابق آن مطلع هستیم و انتظار داریم در مسابقات آتی فوتبال ایران هم به خواست فیفا در این مورد توجه شده و این مسیر را دنبال کنیم. انتظار ما همکاری نزدیک فدراسیون فوتبال ایران است و در مقابل آمادگی داریم برای تکمیل زیرساخت های ورزشگاههای ایران به منظور حضور بانوان همکاری کنیم.

از فدراسیون فوتبال ایران حمایت می‌کنیم

اینفانتینو همچنین در پاسخ به ماجدی و پیرامون مشکلات مالی فدراسیون فوتبال ایران و مطالبات بلوکه شده این فدراسیون در فیفا گفت:در گفت و گو با شیخ سلمان و AFC به دنبال یافتن راه حلی برای رفع این مشکل خواهیم بود و تلاش می کنیم با روش مناسبی فدراسیون ایران بتواند به مطالبات خودش دست پیدا کند. از اقدام ها و تلاش های فدراسیون ایران قدردانی و حمایت کامل خودمان را از این فدراسیون اعلام می کنیم. امیدواریم با رفع مشکلات موجود زمینه توسعه و گسترش تعاملات و همکاری ها فراهم شود، همچنین فدراسیون فوتبال ایران که در گروه مناسبی در مسابقات جام جهانی قرار گرفته بتواند برنامه خوبی برای آماده سازی تیم ملی این کشور فراهم کند و ایران با قدرت در جام جهانی حاضر شود.

میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال نیز در این نشست با قدردانی از اینفانتینو بر تلاش فدراسیون فوتبال ایران به منظور توسعه همه جانبه فعالیت های بین المللی خصوصا دیپلماسی ورزشی تاکید کرده و ارتباط سازنده این فدراسیون با فیفا و AFC در راستای تقویت زیرساخت ها و حل مشکلات فوتبال ایران را تاثیرگذار و حائز اهمیت ارزیابی کرد.

از فدراسیون فوتبال ایران حمایت می‌کنیم

ماجدی همچنین در حاشیه این مراسم نشست مشترکی با فاطما سامورا دبیرکل فیفا داشت که خانم سامورا نیز بر ضرورت استمرار ارتباط و همکاری نزدیک دو طرف به شکل مستقیم و بدون واسطه تاکید کرد و گفت:فیفا در راستای حمایت از فدراسیون های عضو برای حل مشکلات ساختاری و اجرایی فوتیال کشورها تلاش می کند و در این مسیر هیچ توجهی به حواشی و ارتباطات غیر رسمی نداریم. از نظر ما فدراسیون فوتبال ایران مسئولیت کلیه موضوعات مرتبط را بر عهده دارد و در خصوص هر موضوعی تنها به صورت مکاتبه مستقیم با فدراسیون در ارتباط هستیم.

 

انتهای پیام/
جیانی اینفانتینو فدراسیون جهانی فوتبال میرشاد ماجدى
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر