کد خبر: 1176778 A

شریفی: معماری نوینی در توسعه فوتبال شکل گرفته است

رییس روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون فوتبال می گوید یکی از اهداف اصلی عزیزی خادم، پیشرفت و توسعه فوتبال در هیات‌های استانی، به ویژه استان‌های کم برخوردار است.

شریفی: معماری نوینی در توسعه فوتبال شکل گرفته است

به گزارش ایلنا، حسین شریفی درباره برگزاری جام ایران کاپ گفت: بعد از برگزاری همایش هیات های فوتبال استانی در اصفهان و تاکید شهاب‌الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون برای برگزاری جام ایران کاپ با حضور تیم های منتخب استانی، در ابتدا کارگروهی از کارشناسان منتخب و اعضای کمیته های مختلف فدراسیون از جمله کمیته جوانان تشکیل و مقرر شد برنامه ریزی کاملی درخصوص اجرای این رقابتها صورت گیرد.

سخنگوی فدراسیون با اشاره به اینکه بیشتر از ٢٠ استان در لیگ برتر نماینده ای ندارند، گفت: برگزاری این رقابت‌ها برای استان‌هایی که در لیگ برتر و دسته اول نماینده ای ندارند، ایجاد انگیزه می کند. این امر ابتکار جدید فدراسیون فوتبال و از طرح‌های رییس فدراسیون است و بناست هر سال این رقابت‌ها ادامه خواهد داشت. یکی از اهداف اصلی عزیزی خادم پیشرفت و توسعه فوتبال در هیات های استانی، بالاخص استان‌های کم برخوردار است و با اجرای این طرح، شور و نشاط به استان‌ها و شهرستان‌ها انتقال پیدا می کند. همچنین از تمام ظرفیت کشور برای این امر استفاده خواهیم کرد.

رییس روابط عمومی یادآورد شد: طرح اولیه این است که ۵٠ درصد رقابت‌ها در مراکز استان و ۵٠ درصد دیگر در شهرستان‌هایی که زیرساخت لازم را دارند، برگزار شود. هرچند ممکن است در سال اول این اتفاق میسر نشود و بازی‌های برگزار شده‌ در مراکز استان‌ها به بیش از این عدد برسد.

شریفی درباره‌ چگونگی برگزاری مسابقات گفت: برهمین اساس کشور به ٨ منطقه تقسیم می شود. همچنین با هماهنگی و دستور رییس فدراسیون، این مسابقات زیر نظر کمیته جوانان و سازمان لیگ انجام می شود. ٣٢ تیم از ٣١ استان به اضافه کیش در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت. آنچه مسلم است استعدادهای ناشناخته در کشور شناسایی و پشتوانه سازی خوبی برای تیم ملی در آینده خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون در پایان خاطرنشان کرد: مناطق برخوردار و کم برخوردار استان‌ها در یک سبد قرار گرفته و دیده می شوند. معتقدم معماری نوینی در توسعه فوتبال شکل گرفته و بعد از حدود ١٠ ماه از دور جدید فدراسیون فوتبال این تغییرات دیده می شوند.

انتهای پیام/
فدراسیون فوتبال ایران حسین شریفی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر