کد خبر: 1128994 A

مشاور پزشکی رییس فدراسیون فوتبال و مدیر پزشکی تیم‌های ملی، درباره لغو شدن مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر امین نوروزی مشاور پزشکی رییس فدراسیون فوتبال و مدیر پزشکی تیم‌های ملی، درباره لغو شدن مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی گفت: فدراسیون فوتبال در نظر داشت روز چهارشنبه مراسم بدرقه‌ای برای تیم ملی فوتسال قبل از سفر به لیتوانی برگزار کند. پس از بررسی و مشاوره های لازم صورت گرفته و با نظر کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اما این برنامه ‌لغو شد.

دکتر نوروزی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آستانه جام جهانی اعلام کرد: ماه هاست که این تیم با رعایت پروتکل ها و در شرایط نه چندان ساده ی قرنطینه، با عزمی جدی و با هدف حفظ سلامت کلیه ی اعضای تیم، مشغول برگزاری اردو و اماده سازی برای مسابقات جام جهانی می باشد. به خاطر اهمیت مسابقات جام جهانی و الزام تمام تیم‌ها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت بازیکنان و مربیان، متوفق القول بر این عقیده بودیم که از هر اقدام، مراسم، تجمع، دیدار و گفتگو با افراد خارج تیم که اعضای تیم را درست قبل از خروج از کشور و اعزام به این مسابقات، در خطر ابتلا به این ویروس قرار دهد، باید پرهیز گردد.

مدیر پزشکی تیم‌های ملی اضافه کرد: بنده خودم شخصا با آقای عزیزی خادم صحبت کردم و موارد مختلف را با ایشان در میان گذاشتم و قبول کردند که به دلیل رعایت مسایل بهداشتی و حفظ سلامت بازیکنان این مراسم لغو شود چون رعایت پروتکل بهداشتی اهمیت زیادی‌ برای همه دارد.

وی ادامه داد: ما حتی اجازه‌ برگزاری مراسم برای تیم ملی‌فوتبال بزرگسالان هم ندادیم . اگر توجه کرده باشید همه عزیزان دیدند که حتی جناب آقای دکتر حمید سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان که برای تماشای تمرین تیم ملی در ورزشگاه آزادی حاضر شدند، از جایگاه ویژه نظاره گر تمرین بودند و به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ حباب قرنطینه ی تیم، وارد اردوی تیم ملی نشدند.

دکتر نوروزی در ادامه توضیحات خود اضافه کرد: نباید بین تیم‌های مختلف فرقی قائل شویم. تیم ملی فوتسال ما در در آستانه اعزام به مسابقات جام جهانی بود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تمام تیم در حباب قرنطینه قرار داشتند و هر گونه تخطی از قوانین، علاوه بر به خطر انداختن اعضای تیم، می تواند با عواقب جبران ناپذیری برای بازیکنان و کادر فنی همراه گردد. حفظ سلامت این افراد، اولویت اول، دوم و سوم ما می باشد. ما همان طور‌ که در مسابقات بین المللی ملزم به رعایت پروتکل‌ها هستیم، در داخل کشور هم باید همین کار را انجام بدهیم. وقتی پای سلامتی افراد در میان است همه ما موظف هستیم برای حمایت و کمک به اعضا محکم تصمیم بگیریم.

دکتر نوروزی‌ در پایان تاکید کرد: هم چنین با پیگیری ها صورت پذیرفته و مساعدت های ریاست محترم فدراسیون، تیم ملی فوتسال با تجهیزات کامل پزشکی، فیزیوتراپی و بازتوانی راهی مسابقات جام جهانی شد تا هیچ کمبودی در جام جهانی برای تیم ملی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/
تیم ملی فوتسال امین نوروزی جام جهانی فوتسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر