کد خبر: 1126560 A

رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: باشگاههایی که حکم محکومیت خارجی دارند،امکان جذب بازیکن خارجی را نخواهند داشت.

به گزارش ایلنا، جمشید نورشرق رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: درمورد جذب بازیکنان خارجی باید توضیحاتی داده شود تا نگرش جامعه فوتبال نسبت به این موضوع کامل وجامع باشد. اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنم این است که طبق دستورالعمل اگر باشگاه ها بخواهند بازیکن یا مربی خارجی استخدام کنند، صرف نظر از رعایت معیار های فنی و کیفی اعلام شده در دستور العمل فوق الذکر، باید دو شرط را رعایت کرده باشند.

وی ادامه داد: شرط اول نداشتن پرونده منجر به صدور حکم در فیفا، خواه در کمیته وضعیت بازیکنان یا اتاق حل اختلاف فیفاست و شرط دوم ارائه ضمانت نامه بانکی به مدت 12 ماه به مبلغ قراردادی که در صدد عقد آن هستند. این ضمانت نامه که از سوی یکی از بانک های کشور صادر می شود باید در اختیار سازمان لیگ فوتبال ایران قرار بگیرد تا اطمینان خاطر وجود داشته باشد که باشگاه ها تعهدات مالی خود را ایفا می نمایند.

رییس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال بیان کرد: ممکن است باشگاهی نسبت به رائی که به طور مثال از کمیته وضعیت بازیکنان فیفا صادر شده باشد اعتراض کرده و درخواست دهد پرونده در مرحله بالاتری از رسیدگی در دیوان بین المللی ورزش دنبال شود. در این صورت رسیدگی مجدد به موضوع صورت می گیرد. آنچه در این رابطه مهم به نظرمی رسد این است که طبق بند 4 ماده 57 اساسنامه فیفا، اعتراض و تجدیدنظرخواهی در دادگاه عالی ورزش، اثرتعلیقی نسبت به حکم صادر شده قبلی ندارد و موجب توقف عملیات اجرایی نخواهد شد، مگر اینکه دیوان بین المللی داوری ورزش دستور موقت صادر کند و اجرای رای را متوقف کند که در این صورت چنین دستوری نشان دهنده این است که حکم صادر شده لازم الاداء نیست.

نورشرق افزود: ما در حال حاضر آنچه که مد نظر قرارمی دهیم این است که باشگاه هایی که حکم محکومیت خارجی دارند ولو اینکه درمقام اعتراض به این حکم در دادگاه های بین المللی تقاضای رسیدگی مجدد کرده اند، امکان جذب بازیکن خارجی را نخواهند داشت، تا زمانی که پرونده مختومه شود. تبعاً اگر شرایط مربوط به فقدان پرونده منجر به محکومیت مالی از یکسو و ارائه ضمانت نامه معتبر بانکی از سوی دیگر رعایت شوند، تیمها می توانند نسبت به استخدام مربی و یا بازیکن خارجی اقدام کنند.

انتهای پیام/
  • دبیر :

جمشید نورشرق کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر