کد خبر: 1101427 A

پس از ناکامی در مسابقات ویمبلدون

داستان خداحافظی قهرمانان: در انتظار تصمیم فدرر

راجر فدرر پس از ناکامی در مسابقات تنیس ویمبلدون در آستانه بازنشستگی قرار گرفته است و اکنون تصمیم با اوست که با این ناکامی به دوره طلایی خود پایان بدهد یا پس از کسب یک قهرمانی فعالیتش را تمام کند.

داستان خداحافظی قهرمانان: در انتظار تصمیم فدرر

به گزارش ایلنا، راجر فدرر در مرحله یک‌چهارم مسابقات تنیس ویمبلدون در 3 ست برابر هوبرت هورکاچ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. استاد بزرگ سوئیسی برای اولین بار پس از 22 دوره حضور در این مسابقات یک ست را 6 بر 0 مغلوب شد تا سنگین‌ترین شکست این اسطوره در ویمبلدون به ثبت برسد. او طی سه ست با نتایج 6-3 ، 7-6 ، 6-0 شکست خورد و ادامه این مسابقات را از دست داد.

فدرر پس از بازی در مورد احتمال بازنشستگی گفت: "این برای من یک مبارزه است. می‌دانستم که صادقانه گفتن سخت خواهد بود، اما اکنون باید با تیم صحبت کنم، وقت بگذارم، بچه‌ها یا کسی عجله نکند، باید وقت بگذارید و تصمیم گیری را انجام دهید، امیدوارم اینطور نباشد. هدف بازی کردن است."

برخی از افسانه‌ها و اسطوره‌های ورزشی موفق شدند خداحافظی فوق العاده‌ای داشته باشند، در حالی که دیگران نتوانستند شناختی را که ممکن است در آخرین نمایش‌های خود داشته باشند، کسب کنند. بیایید به خداحافظی ورزشکاران معروف در چندین رشته ورزشی نگاهی بیندازیم.

یوسین بولت

2

بازنشستگی او ایده آل نبود زیرا او مجبور شد پس از کسب مدال برنز در مسابقات جهانی دو و میدانی در لندن خداحافظی کند، همچنین با مصدومیت در مسابقه آخر، او هوادارانش را شوکه کرد. بولت در سال 2017 فاش کرد: "برنامه اصلی من، خداحافظی بعد از بازی‌های المپیک ریو بود. اما اسپانسر از من خواست یک سال دیگر ادامه دهم."

والنتینو روسی

3

این موتورسوار ایتالیایی هفت عنوان موتوجی‌پی به دست آورده است، اما 46 ساله است و به سختی در مسابقات رقابت می‌کند، آخرین قهرمانی او در مسابقات جهانی موتوجی‌پی مربوط به سال 2009 است. او امسال گفت: "مسابقه به همین حالت منطقی بود، اما نتایج بدتر از حد انتظار بوده است و من دوست ندارم شانزدهم یا بیستم باشم."

جک نیکلاوس

4

بهترین گلف باز تاریخ نیز نمی‌دانست چه موقع خداحافظی کند. در سال 1986، او هجدهمین قهرمانی در مسابقات بزرگ را به دست آورد و بالاخره در ژوئن 2007 بود که بازنشستگی نهایی خود را اعلام کرد. از زمان آخرین پیروزی خود در مسابقات مسترز، نیکلاس به سختی موفق به کسب سه از ده عنوان برتر در رشته‌های اصلی شد تا اینکه تصمیم به بازنشستگی گرفت.

محمد علی کلی

5

بوکسور آمریکایی علیرغم داشتن مشکلات سلامتی تصمیم به تمدید فعالیت گرفت و در نهایت هزینه آن را پرداخت کرد زیرا در چهار مبارزه آخر خود سه شکست را پذیرفت در حالی که او طی 20 سال فعالیت حرفه‌ای تنها دو مرتبه شکست خورده بود.

پله

6

ستاره برزیلی هرگز نمی‌خواست انتقالی به فوتبال اروپا داشته باشد، اما پیشنهاد همکاری از ایالات متحده را برای پیوستن به NY Cosmos در لیگ حرفه‌ای آمریکا پذیرفت. پله همچنان یک پدیده عظیم باقی ماند، اما هرگز نتوانست برای کسب عناوین بزرگ باشگاه در قاره کهن بجنگد.

بازنشستگی در سطح بالا

نیکو روزبرگ

7

راننده آلمانی فرمول یک پس از غلبه بر هم تیمی مرسدس خود یعنی لوئیس همیلتون برای قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهانی رانندگان تصمیم گرفت در 30 سالگی بازنشسته شود روزبرگ در آن زمان توضیح داد: "از شش سالگی رویای روشنی دیدم، قهرمان شدن در مسابقات جهانی F1. اکنون به این رویای کودکی رسیده‌‌ام، بنابراین حاضر نیستم تعهد بیشتری انجام دهم. نمی‌خواهم دوباره این کار را انجام دهم. تصمیم گرفتم قلبم را دنبال کنم."

سباستین لوب

8

این راننده فرانسوی پیش از درگیری با سیتروئن، در سال‌های 2004 تا 2012 کمتر از 9 قهرمانی متوالی در مسابقات رالی جهانی به دست آورده بود و در سال 2004 بازنشسته شد.

کارل لوئیس

9

"پسر باد" پس از بدست آوردن 9 مدال طلا در بازی‌های المپیک پس از یک دوره درخشان دو و میدانی، بازنشسته شد.

مایکل فلپس

مایکل فلپس

علیرغم بازگشت بعداً برای حضور در مسابقات، بزرگترین مدال آور تاریخ المپیک پس از بازی‌های المپیک لندن در سال 2012 اعلام بازنشستگی کرد. او پس از کسب بیست و دومین مدال المپیک خود در شنای آزاد 4x100 اعلام بازنشستگی کرده بود.

پیت سمپراس

10

بازنشستگی او می‌توانست به یک فیلم تبدیل شود، زیرا او پس از شکست رقیب سرسخت خود یعنی آندره آگاسی در مسابقات اپن آمریکا چهاردهمین گرند اسلم خود را دریافت کرد.

منبع: مارکا

انتهای پیام/
تنیس راجر فدرر ویمبلدون فدرر داستان خداحافظی قهرمانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر