کد خبر: 1096583 A

داور دیدار استقلال - آلومینیوم پیش از این قضاوت های جنجالی برای آبی پوشان تهرانی داشته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، انتخاب سید مهدی سیدعلی برای قضاوت دیدار هفته جاری استقلال مقابل آلومینیوم جنجال‌های زیادی به همراه داشت و علاوه بر صفحات هواداری و فضای مجازی آبی‌ها، خود باشگاه هم اعتراض رسمی به این انتخاب داشته و از کمیته داوران درخواست تغییر قاضی این دیدار را داشته است. به همین بهانه به بررسی قضاوت‌های جنجالی سیدعلی برابر استقلال پرداختیم و یک آمار جالب در این خصوص نشان می‌دهد او در 5 دیدار 5 کارت قرمز به استقلالی‌ها نشان داده است که محور اصلی اعتراض آنهاست.

 

پیکان صفر - استقلال صفر

این دیدار در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر بیستم توسط همین داور قضاوت شد. در آن دیدار رضاوند تنها بازیکن استقلال بود که از داور کارت زرد دریافت کرد. در همان برهه نیز مدیران استقلال نسبت به این موضوع معترض بودند. هدایت استقلال در آن بازی بر عهده محمود فکری بود.

01505580

 

فولاد خوزستان ۲ - استقلال تهران ۱

دیدار جنجالی هفته هفدهم لیگ نوزدهم قطعاً از ذهن هیچ هوادار استقلالی بیرون نمی رود. در آن دیدار فولاد با دو گل کولی بالی و نجاریان در دقایق ۲۸ و ۸۰ مقابل تک گل روزبه چشمی در دقیقه ۱۲ استقلال را شکست داد. اما این در حالی بود که گل دوم تیم فولاد، به استقلال ۹ نفره و بدون سرمربی زده شد. سیدعلی در دقیقه ۴۵ همان دیدار علی کریمی را با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج کرد و پس از بازی اکثر کارشناسان بر این باور بودند که علی کریمی مستحق دریافت کارت قرمز نبوده است. با خروج کریمی، استقلال طراح اصلی خط میانی اش را از دست داد اما این پایان ماجرا نبود. نکته مهمتر اتفاقات پایان نیمه اول بود که فرهاد مجیدی به شدت نسبت به اخراج علی کریمی اعتراض می کرد و داور بازی سرمربی استقلال را هم با کارت قرمز جریمه و او را به سکوها هدایت کرد. در نیمه دوم عارف غلامی که یک کارت زرد داشت در دقیقه ۶۵ با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد.

01506355

استقلال ۱ - ماشین سازی تبریز صفر

دیگر بازی کارت قرمزدار استقلال بازی هفته بیست و ششم لیگ برتر هجدهم بود. جایی که امید نورافکن در دقیقه ۱+۹۰ با دریافت کارت زرد دوم از سیدعلی، زمین بازی را ترک کرد. مهدی قائدی در دقیقه ۷۹ تک گل استقلال در آن دیدار را به ثمر رسانده بود.

استقلال ۳ - فولاد خوزستان ۱

این دیدار در چارچوب هفته بیستم لیگ هجدهم با هدایت برگزار شد که استقلال با گلهای گادوین منشا، پاتوسی و ایسما حریفش را در هم شکست. در آن بازی محمد دانشگر تنها اخطاری استقلال بود.

01505580

نفت مسجدسلیمان ۱ - استقلال تهران ۲

پنجمین بازی اخیر استقلال با قضاوت سیدعلی در هفته ششم لیگ هجدهم با قضاوت سیدعلی بود. بازی که استقلال در پایان با گلهای صیادمنش و قائدی برنده شد اما داور با نشان دادن کارت زرد دوم به میلاد زکی پور در دقیقه ۴۹ او را از زمین بازی اخراج کرد. در آن دیدار روح الله باقری و الهیار صیادمنش از داور بازی کارت زرد گرفته بودند.

انتهای پیام/
فرهاد مجیدی لیگ برتر فوتبال استقلال تهران سید علی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر