خبرگزاری کار ایران

۹۰۰ کارگر قطار شهری اهواز ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند

۹۰۰ کارگر قطار شهری اهواز ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند
کد خبر : ۲۳۹۸۵۵

«معوقات حقوقی کارگران به ماههای شهریور، مهر، آبان و آذرسال جاری(۹۳) مربوط می‌شود. پیش از این حقوق کارگران ۵ ماه به تعویق افتاده بود که چند روزپیش کارفرما دستمزد مرداد ماه همه کارگران را پرداخت کرد.»

منابع کارگری ایلنا در پروژه قطار شهری اهواز از تعویق چهار ماه حقوق ۹۰۰ کارگر شرکت پیمانکاری کیسون خبر می‌دهند.

کارگران روز چهارشنبه(۱۷ دی) به ایلنا گزارش دادند که با وجود پیگیری مداوم آنان برای دریافت به موقع دستمزدشان، پیمانکار این پروژه چهار ماه حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، کارگران شاغل در پروژه قطار شهری اهواز که زیر نظر شرکت پیمانکاری کیسون فعالیت دارند هر ماه حقوق خود را با تاخیر دریافت می‌کنند.

یکی از کارگران پروژه قطار شهری اهواز در تشریح جزئیات مطالبات همکارانش توضیح داد: معوقات حقوقی کارگران به ماههای شهریور، مهر، آبان و آذر سال جاری(۹۳) مربوط می‌شود. پیش از این حقوق کارگران ۵ ماه به تعویق افتاده بود که چند روز پیش کارفرما دستمزد مرداد ماه را پرداخت کرد.

او در ادامه گفت: نیروی کار شاغل در پروژه قطار شهری اهواز دارای سوابق کاری ۳ تا ۱۲ساله‌اند که در بخشهای حفاری، تاسیسات، خدمات و حراست پروژه فعال‌اند. علاوه بر این کارگران متخصص، پیمانکار این پروژه تعداد ۳۰ کارگر راننده را با خودروهای شخصی‌شان(اغلب وانت بار‌) به استخدام پروژه در آورده است. مطالبات حقوقی این تعداد راننده ۵ ماه است و مرداد ماه را هم شامل می‌شود.

این منبع خبری دلیل افزایش مشکلات پرداخت حقوق کارگران را سوء مدیریت پیمانکار دانست و در ادامه گفت: شرکت کیسون در اجرای پروژه قطار شهری اهواز حدود ۹۰۰ کارگر قراردادی با سابقه دارد که وضعیت پیش آمده آنان را نگران تامین معاش و امنیت شغلی خود کرده است.

او با بیان اینکه شرکت قطار شهری اهواز باید تکلیف نهایی معوقات حقوقی کارگران را مشخص کند گفت: شرکت کیسون هر ماه به بهانه نداشتن منابع مالی از پرداخت حقوق کارگران در موعد مقرر طفره می‌رود.

این کارگر در خاتمه اضافه کرد: امیدوارم کارگران با همراهی مسئولان قطار شهری اهواز بتوانند مابقی مطالبات قانونی خود را از پیمانکار دریافت کنند.

ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز