خبرگزاری کار ایران

خاتمه اعتصاب «واگن پارس» پس از ده روز / کارگران به درخواست شورا کار را از سر گرفتند

asdasd
کد خبر : ۲۳۹۲۲۱

«اعضای شورای اسلامی کار واگن پارس امروز از ۹۰۰ کارگر اعتصابی این کارخانه درخواست کردند برای نشان دادن حسن نیت خود به مقام‌های محلی تولید را از سر بگیرند.»

کارگران واگن پارس اراک صبح امروز(دوشنبه ۱۵ دی) بعد از ده روز متوالی اعتراض صنفی، با وساطت اعضای نهاد کارگری این کارخانه تولید را از سر گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای شورای اسلامی کار واگن پارس امروز از ۹۰۰ کارگر اعتصابی این کارخانه درخواست کردند برای نشان دادن حسن نیت خود به مقام‌های محلی تولید را از سر بگیرند و به کارفرما و قرارگاه خاتم الاوصیاء جهت اجرای مصوبه شورای تامین شهرستان اراک مبنی بر بازگشت به کار آقای درخشنده‌بخت، رئیس اخراجی شورای اسلامی کار، زمان بدهند.

اعضای شورای اسلامی کار همچنین به کارگران قول داده‌اند با پایان اعتراض صنفی، از نظر حقوقی یا شغلی در معرض تهدید قرار نگیرند.

بر اساس گزارش کارگران، هیچ از مدیران کارخانه هنگام از سر گیری تولید در کارگاه حاضر نبوده‌اند.

گفتنی است کارگران واگن پارس از روز ۳ دی در اعتراض به اخراج رئیس نهاد کارگری این واحد تولیدی دست از کار کشیده و تولید را متوقف کرده بودند.

کارگران معترض می‌گویند نماینده اخراجی‌شان تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده در شورای اسلامی کار واگن پارس عضویت دارد و از مصونیت نمایندگی برخوردار است بنابراین کارفرما حق اخراج او را ندارد.

ایلنا در روزهای گذشته به نقل از کارگران گزارش داده بود که نماینده قرارگاه خاتم الاوصیاء، سهامدار اصلی کارخانه، به کارگران معترض واگن پارس گفته است اخراج رئیس شورای اسلامی کار با نظر سهامدار اصلی صورت گرفته است.

گفتنی است معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی پیش‌تر گفته بود فرماندار، کارفرما، نمایندگان کارگران و شماری دیگر از مقام‌های مسئول در تاریخ ۷ دی با حضور در محل فرمانداری اراک تشکیل جلسه دادند و مصوب کردند که کارفرما با رئیس اخراجی شورای اسلامی کار واگن پارس قرارداد کار منعقد کند و او را به کار خود بازگرداند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز