کد خبر: 230987 A

با وجود صدور حکم بازگشت به کار انجام شد:

«کارگران راک سرامیک صبح امروز(شنبه ۱۵ آذر) برای بازگشت به کار به کارخانه مراجعه کرده و مقابل این واحد تولیدی تجمع کردند اما کارفرما آنان را به داخل کارخانه راه نداد.»

در حالی که ۳۰۰ کارگر «راک سرامیک» از ابتدای آذر ماه سال ۹۳ و در پی پایان قرارداد کارشاناخراج شده بودند، رئیس اداره کار شهرضا از صدور حکم بازگشت به کار این کارگران اخراجی خبر داد.

«مصطفی اباذری» رئیس اداره کار شهرضا در این باره به ایلنا گفت: کارفرما مدعی بود که قرارداد کار کارگران تمام شده و کارخانه تعطیل است اما بعد از تحقیقاتی که انجام شد مشخص شد که نه تنها کارخانه تعطیل نیست بلکه بخش بارگیری آن تا روز پنج شنبه هفته گذشته(۱۳ آذر) فعال بوده و ۷۴ کارگر هم سر کار بوده‌اند.

او با بیان اینکه «دلایل موجهی دال بر تعطیلی کارخانه وجود نداشت»، افزود: کارفرما نمی‌تواند کارگران را اخراج کند چرا که ماهیت کار کارگران راک سرامیک دائمی است و اخراج کارگران بخاطر پایان قرارداد کارشان موضوعیت ندارد و رای بازگشت به کار کارگران اخراجی بنا به این دلایل صادر شد.

این مقام دولتی در ادامه بیان کرد: کارگران راک سرامیک صبح امروز(شنبه ۱۵ آذر) برای بازگشت به کار به کارخانه مراجعه کرده و مقابل این واحد تولیدی تجمع کردند اما کارفرما آنان را به داخل کارخانه راه نداد.

رئیس اداره کار شهرضا گفت: کارگران مجوز ورود به کارخانه را دارند و اگر کارفرما به این موضوع اعتراض دارد می‌تواند اعتراض خود را به صورت کتبی به هیات حل اختلاف اعلام کند تا به سرعت بررسی شود.

او در پایان گفت: هیات حل اختلاف هر نظری که داشته باشد به آن عمل خواهد شد.

کارگران اصفهان کارگران راک سرامیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر