کد خبر: 216900 A

کارگران این کارخانه علاوه بر عدم دریافت حقوق ماه‌های تیر، مرداد، شهریور و مهر سال جاری، از وجود نداشتن امنیت شغلی به دلیل قراردادهای موقت شغلی‌شان نگران‌اند.

حدود هزار کارگر کارخانه «نورد پروفیل ساوه» طی ۴ ماه گذشته دستمزدی دریافت نکرده‌اند.

منابع خبری ایلنا در این کارخانه گزارش داده‌‌اند که تاخیر در پرداخت حقوق و سهم بیمه کارگر به سازمان تامین اجتماعی به روالی عادی در این کارخانه بدل شده بطوری که کارفرمای این واحد تولید کننده پروفیل‌های فولادی از تیر ماه حقوق و بیمه هزار کارگر شاغل در کارخانه را نپرداخته است.

بر اساس این گزارش، معوقات حقوقی کارگران پیش از این به پنج ماه می‌رسید که کارفرما با پرداخت یک ماه حقوق در روز چهارشنبه(۳۰ مهر) معوقات حقوقی کارگران را به چهارماه کاهش داد.

به گزارش منابع خبری ایلنا، کارگران این کارخانه علاوه بر عدم دریافت حقوق ماه‌های تیر، مرداد، شهریور و مهر سال جاری، از وجود نداشتن امنیت شغلی به دلیل قراردادهای موقت شغلی‌شان نگران‌اند.

پیش از این، در خرداد و شهریور ماه سال جاری در پی تاخیر ۸ و ۵ ماهه در پرداخت حقوق، کارگران در دو مرحله با برپایی تجمعاتی یک هفته‌ای در محوطه کارخانه اعتراض خود را به آنچه «بی‌تفاوتی مسئولان به مشکلات مالی‌شان» می‌خواندند اعلام کردند.

درتجمع نخستکه از سوم خرداد ماه آغاز شد، کارگران حدود یک هفته تولید را متوقف کردند و در دومین تجمع صنفی کارگران پروفیل ساوه که روز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه رخ داد، حدود ۱۵۰ کارگر در اعتراض به تعویق ۵ ماه حقوق در مقابل ساختمان اداری کارخانه تجمع کردند.

گفتنی است بعد از تجمع خرداد ماه سال جاری، کارفرما در حضور فرماندار اراک متعهد به پرداخت مطالبات کارگران حداکثر تا آذر ماه شده بود.

کارگران استان مرکزی کارگران پروفیل ساوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر