کد خبر: 197245 A

یک فعال کارگری در قزوین خبر داد:

«در این واحد‌ها بیش از ۸۰۰ کارگر شاغلند. / با وجود آنکه تعدادی از این واحد‌ها از وضعیت مالی خوبی برخوردارند اما به دلایلی که کارگران از آن بی‌اطلاعند، حقوق کارگران را با تاخیر پرداخت می‌کنند.»

یک فعال کارگری در قزوین از تعویق در پرداخت حقوق کارگران تعدادی از واحدهای تولیدی منطقه صنعتی آبیک و شهرک صنعتی کاسپین خبر داد و مدت زمان تاخیر را یک تا چهار ماه دانست.

«عید علی کریمی» دیر خانه کارگر قزوین با اعلام این خبر به ایلنا گفت: برخی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی کاسپین و منطقه صنعتی آبیک همانند «نیک پارس» با سه ماه حقوق معوقه، «مژده وصل» ۴ ماه، «آرین شیر» ۲ ماه، «کوهستان الموت» ۳ماه، «پارس گرما» یک ماه، «صنایع تبد» ۳ ماه، «پرهون» ۴ ماه، «رضابافت» یک ماه و «تراش پیشرو» دوماه پرداخت حقوق کارگران را به تاخیر انداخته‌اند.

او با بیان اینکه در این واحد‌ها بیش از ۸۰۰ کارگر شاغلند افزود: با وجود آنکه تعدادی از این واحد‌ها از وضعیت مالی خوبی برخوردارند اما به دلایلی که کارگران از آن بی‌اطلاعند، حقوق کارگران را با تاخیر پرداخت می‌کنند.


این فعال کارگری بهانه کارفرمایان این واحد‌ها را کمبود نقدینگی، عدم فروش محصولات و گران بودن مواد اولیه عنوان کرد و در ادامه افزود: چنانچه در خصوص رفع مشکلات واحدهای صنعتی اقدامی صورت نگیرد، استمرار این وضعیت باعثوخیم‌تر شدن شرایط اقتصادی کارگران می‌شود.

کارگران قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر