کد خبر: 216982 A

رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان:

ارتقای سطح فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در همدان از اولویت های مهم شورای چهارم است.

رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: در جلسه بررسی طرح‌های دو سرمایه گذار در کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورا با بیان این مطلب، اظهار کرد: ارتقای سطح فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در همدان، توسعه شهری و رونق اقتصادی را به دنبال دارد.

به گزارش ایلنا از همدان؛ محمد تبریزی با تاکید بر اینکه در جذب سرمایه گذاران نباید فرصت سوزی کرد، افزود: عدم حمایت از سرمایه گذاران، موجب کاهش انگیزه در سرمایه گذاران می‌شود.

وی با اشاره به پتانسیل‌های شهر همدان در صنعت گردشگری، اضافه کرد: محور گنجنامه و عباس آباد از جمله نقاطی از شهر است که با توجه ویژه به اینگونه نقاط می‌توان در رونق اقتصادی شهر گام برداشت.

رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بر ایجاد فضاهای تفریحی، اقامتی و گردشگری در محور گنجنامه و عباس آباد تاکید کرد و گفت: این اقدامات باید با مطالعات لازم و در خور شأن پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین انجام شود.

محمد تبریزی با اشاره به پیشینه تاریخی همدان افزود: ایجاد فضاهای تفریحی و گردشگری در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین باید با رویکرد فرهنگی باشد چرا که این اقدام در تشویق و جذب سرمایه گذاران بسیار تاثیرگذار است.

تبریزی با اشاره به اینکه خرد جمعی اعضای شورای اسلامی شهر همدان بر حمایت سرمایه گذاران با ایجاد بسترهای لازم است، اظهار کرد: حمایت از طرح‌ها و اقدامات استاندارد که عارضه‌ای بر سیما و منظر و ترافیک شهری نداشته باشد امری ضروری است.

به گفته تبریزی تائید یک سرمایه گذار نفی سرمایه گذار دیگر نیست و حمایت سرمایه گذاران باید با ضوابط و ساختارهای لازم صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه مشکلات سرمایه گذاران باید به صورت منطقی برآورد شود، اضافه کرد: اسناد مالکیت‌هایی که در سرمایه گذاریهای مشترک مشکل دارد باید هر چه سریع‌تر رفع شود.

در ادامه این جلسه سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان نیز بر حمایت سرمایه گذاران خاص جهت سرمایه گذاری در محور گنجنامه تاکید کرد.

کامران گردان افزود: در بازدید از اماکن ایجاد شده در محور گنجنامه و عباس آباد بعضی از اماکن به نحو شایسته‌ای احداثشده‌اند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

عضو هیأت رییسه شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به نیاز همدان به سرمایه گذاری و ایجاد مراکز برندینگ گفت: ایجاد زیرساختهای گردشگری لازمه شهر همدان است که تحقق این امر جذب سرمایه گذار را به دنبال دارد.

حمیدرضا طبی مسرور اضافه کرد: محور گنجنامه و عباس آباد زمینه‌های رشد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بالقوه‌ای را دارد که با حمایت و تقویت حوزه سرمایه گذاری و گردشگری باید این پتانسیل‌ها را به بالفعل تبدیل کرد.

طبی مسرور بر تدوین برنامه و طرح جامع خاص برای محور گنجنامه جهت ایجاد مراکز گردشگری، تفریحی و اقامتی تاکید کرد.

سید احمد حسنی حلم رییس شورای اسلامی شهرستان همدان نیز با بیان اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ باید آخرین مرحله برای حل اختلاف بین شهرداری و سرمایه گذار باشد، افزود: اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ هم معتقدند مدیریت شهری باید از برخورد سلبی با سرمایه گذاران خودداری کند.

در ادامه علی رضایی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نیز بر رونق صنعت گردشگری با رویکرد فرهنگی تاکید کرد و گفت: حل مشکلات سرمایه گذاران از دغدغه‌های مهم شورا و شهرداری همدان است.

شهردار همدان هم با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در جذب سرمایه گذاران اظهار کرد: لازم است از ظرفیت‌های گردشگری همدان همچون محور گنجنامه عباس آباد به نحو احسن بهره برد.

سید مصطفی رسولی مجور گنجنامه را فرصت خوبی برای رونق صنعت گردشگری دانست و افزود: ایجاد اماکن اقامتی و سفره خانه در نقاط توریستی همدان باید با نظارت کار‌شناسان و مشاوران آشنا به منطقه صورت پذیرد.

استاندارد اقتصاد پایتخت تمدن زمین سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شهرداری کار و سرمایه گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر