کد خبر: 212911 A

در پنجمین روز از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان استقبال از نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی کم‌نظیر بود.

پنجمین روز از جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان روز شلوغی برای همدانی‌ها بود به‌ طوری که در همه سالن‌ها کودکان و نوجوانان با اشتیاق برای حضور در سالن‌ها لحظه‌شماری می‌کردند.

به گزارش ایلنا از همدان، نمایش " مبارک و طلسم شاهزاده " به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از لواسان در سالن اصلی مجتمع بوعلی سینا در سانس‌های ۱۰:۳۰، ۱۶و ۱۸ اجرا شد که با توجه به موزیکال بودن این نمایش مورد استقبال قرار گرفت.

نمایش " من و کوزه " به نویسندگی احمد بیگلریان و کارگردانی فرزاد لباسی در سالن پلاتو مجتمع بوعلی سینا در سانس‌های ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ روی صحنه رفت.

" گروفالو " به کارگردانی آرش شریف‌زاده در ساعات ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ در محل سالن اصلی مجتمع فرهنگی شهید آوینی و " سه بعلاوه یک " به کارگردانی محمدمهدی کلهری در سانس‌های ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ در پلاتو تئاتر شهر همدان اجرا شدند.

نمایش " سفر رویایی کوتوله‌ها " به نویسندگی دیوید وود و کارگردانی پرستو گلستانی از تهران در بخش مسابقه کودک در سانس‌های ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ در تالار فجر اجرا شد.

این نمایش با استقبال بسیار خوب تماشاگران مواجه شد به طوری که بسیاری از افراد ایستاده نمایش را دنبال می‌کردند.

" قصه‌ ی سوزی "(ویژه خردسالان) به کارگردانی شراره طیار و نویسندگی مهدی فرشیدی سپهر در ساعت ۹:۳۰، ۱۰:۳۰ و ۱۱:۳۰ در آمفی تئاتر اداره کل ارشاد همدان روی صحنه رفت.

نمایش بخش دانش‌آموزی با عنوان " با خداحافظی‌ات خوشحالمون کن " با مربیگری و کارگردانی الهه کیان‌فرد از یزد در ساعات ۱۰:۳۰ و ۱۶ در کانون مهدیه به روی صحنه رفت.

روز شنبه چهار نمایش نیز در بخش خیابانی اجرا شد.

نمایش " غذاهای خوشمزه " به کارگردانی نرگس خاک‌کار ساعت ۱۷ در محوطه تالار فجر، نمایش " وقتی که زال کوچک بود " به کارگردانی حامد ترابی از همدان ساعت ۱۷ در محوطه تالار شهید آوینی و نمایش " زال نامه " به کارگردانی فریبا دلیری ساعت ۱۷ در محوطه مجتمع بوعلی سینا و ساعت ۱۱ در محوطه تالار فجر اجرا شد.

در پنجمین روز از جشنواره دو کارگاه آموزشی «سایه خیال» با موضوع استفاده از تکنولوژی و حرکت از ساعت ۹ تا ۱۵ و کارگاه «کاربرد فانتزی در خلق دراماتیک» توسط استاد کوپال از ساعت ۹ تا ۱۲ در کانون پرورش فکری برگزار شد که در پایان این کارگاه‌ها به شرکت‌کنندگان گواهینامه اعطا می‌شود.

در کارگاه سایه خیال شرکت کننده‌ها که اکثر آنها نوجوان بودند از این کارگاه بسیار راضی بوده و اجرای نمایش سایه برای آنها بسیار جذابیت دارد.

استاد این کارگاه ژان لوک پنسو از فرانسه است که با سایه نمایش جذابی را خلق کرده و با این کار مشارکت شرکت‌کنندگان را با خود همراه داشت.

در کارگاه استاد کوپال هم مباحثتخصصی که در زمینه کاربرد خلاقانه فانتزی در انگاره‌‌های کهن فرهنگی مطرح شد، مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت و مباحثطرح شده بسیار کاربردی بود.

جشنواره هر چه به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود شور و شوق مردم برای تماشای نمایش و حضور در برنامه‌های جنبی بیشتر می‌شود و همین نشان از نگاه مردم فرهنگ‌دوست همدان به برنامه‌های فرهنگی است.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ۱۵ مهر ماه در همدان آغاز شده و تا ۲۱ مهر ماه ادامه دارد.

برنامه های فرهنگی تئاتر تئاتر شهر جشنواره بین المللی خاک فرانسه کودک و نوجوان کودکان و نوجوانان یزد نمایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر