کد خبر: 212572 A

ندرزج بوسیان کارگردان و بازیگر لهستانی حاضر در بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان، با ابراز شگفتی از فضای صمیمی حاکم بر جشنواره، اظهار امیدواری کرد که در آینده روابط فرهنگی ایران و لهستان به ویژه در زمینه تئا‌تر بیشتر شود.

آندرزج بوسیان کارگردان و بازیگر لهستانی حاضر در بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان، با ابراز شگفتی از فضای صمیمی حاکم بر جشنواره، اظهار امیدواری کرد که در آینده روابط فرهنگی ایران و لهستان به ویژه در زمینه تئا‌تر بیشتر شود.

به گزارش ایلنا از همدان، نمایش «پیکابو، به امید دیدار» کاری از آندرزج بوسیان از کشور لهستان از جمله آثار نمایشی اجرا شده ویژه کودکان ۶ ماهه تا ۳ سال در بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان بود که هر چهار اجرای آن در پلاتوی تئا‌تر شهر همدان با استقبال بسیار خوب تماشاگران و علاقه‌مندان تئا‌تر روبه‌رو شد.

به گزارش ایلنا از همدان؛ کارگردان و بازیگر «پیکابو، به امید دیدار» با اشاره به استقبال خانواده‌های ایرانی از این جشنواره و فضای حاکم بر آن، گفت: گروه ما در ایران با مورد بسیار جالبی مواجه شد و آن هم استقبال خانواده‌ها از نمایش‌‌ها بود. اما یکی از نکات خیلی جالب برای من و دیگر اعضاء گروه‌مان این بود که در اجراهایی که ما برای کودکان داشتیم تعداد بزرگسالان و والدین از تعداد کودکان بیشتر بود.

آندرزج بوسیان درباره شناختش از تئا‌تر ایران با بیان اینکه نسبت به تئا‌تر ایران‌شناختی زیادی ندارد، ادامه داد: من چند سال پیش چند نمایش که از ایران به لهستان آمده بودند را در کشور خودم دیدم و در همین حد می‌توانم بگویم که هنرمندان تئا‌تر در ایران بسیار پویا و فعال هستند. در واقع من یک کارگردان و بازیگر هستم و نمی‌توانم درباره کلیت شرایط کمی و کیفی تئا‌تر در ایران نظر بدهم و این کاری است که باید طاحب‌نظران درباره ان قضاوت کنند.

کارگردان لهستانی حاضر در بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان همچنین درباره نمایش «پیکابو، به امید دیدار» که اجرای ان در جشنواره با استقبال خوب مخاطبان تئا‌تر روبه‌رو شد، توضیح داد: در کشور ما با توجه به آمارگیری‌هایی که صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که اجرای نمایش‌هایی برای کودکان زیر ۱۰ سال بسیار ضرورت دارد و باید به فکر تولید چنین آثاری بود چراکه این نمایش‌ها از نظر آموزشی تاثیر زیادی بر کودکان می‌گذارند و آنچه در این کار‌ها اجرا می‌شود برای همیشه در ذهن بچه‌ها می‌ماند.

او همچنین درباره اینکه چرا به این گونه نمایشی رو آوردند، نیز گفت: تولیدات کمپانی ما بر اساس نیاز مخاطب مشخص می‌شود و مخاطبان هستند که تعیین می‌کنند ما در تئا‌تر به چه سمتی حرکت کنیم. در کشور من نیز یکی از علاقه‌مندی‌های پدر و مادر‌ها در لهستان اینست که کودکان خود را از سنین پایین با تئا‌تر آشنا کنند.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور خود و گروه‌ش در بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان، خاطر نشان کرد: ما اصلا تصور نمی‌کردیم که از نمایش ما چنین استقبالی بشود تا حدی که برای در سالن با کمبود جا مواجه بشویم و خوشحال هستیم که کار ما توانسته با مخاطب ایرانی تا این حد ارتباط برقرار کند.

ایران پدر و مادر تئاتر جشنواره بین المللی خانواده ذهن کودک و نوجوان کودکان لهستان والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر