کد خبر: 207965 A

در نیمه اول سال جاری:

دستگاه‌های تردد شمار منصوبه در محورهای مواصلاتی استان همدان، از فروردین تا پایان شهریورماه سال جاری، تردد بیش از ۳۲ میلیون وسیله نقلیه سبک و سنگین را ثبت کرده‌اند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها استان همدان با اعلام این خبر افزود: با توجه به تجهیز محورهای اصلی استان همدان به ۴۱ دستگاه تردد شمار، تردد های انجام شده در این محورها ثبت شده است.

به گزارش ایلنا از همدان، نصرت اله حیدری آمار اخذ شده از طریق تردد شمارهای نصب شده را، در مجموع ۳۲ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۳۲۷ تردد در در محورهای یاد شده ذکر کرد و افزود: از این میزان تردد حدود ۷۹ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک و۲۱ درصد نیز به تردد وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است.

حیدری افزود: این ارقام در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که در مجموع ۳۰میلیون و ۱۸۰ هزار و ۲۹۰ تردد را نشان داده است؛ ۵/۶ درصد افزایش تردد وسائط نقلیه سبک و ۵/۱۰درصد افزایش تردد وسائط نقلیه سنگین را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه استان همدان مسیر عبور بسیاری از مسافران به سایر نقاط کشور است، بیان کرد: در مرکز مدیریت راه های استان علاوه بر اخذ آمار لحظه‌ای تردد، با استفاده از دوربین های نظارتی وضعیت ترافیک جاده ها و وضعیت فیزیکی محورها نیز بررسی و با هماهنگی پلیس راه جریان ترافیک هدایت و کنترل می شود.

حیدری یاد آور شد: با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز مباحثنظارت مجموعه کارشناسان این اداره کل بر چگونگی فعالیت شرکت ها و مباحثایمنی ناوگان عمومی به ویژه ناوگان حمل و نقل مسافر با حساسیت ادامه دارد.

حیدری در خاتمه تاکید کرد: تمامی تلاش مجموعه حمل و نقل و دست اندرکاران برای استفاده از تکنولوژی پیشرفته کنترل و نظارت برای افزایش ایمنی تردد درجاده ها و در نهایت آرامش مردم است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها خاطر نشان کرد: علاوه بر ۴۱ دستگاه دوربین تردد شمار فعلی؛ قرارداد تهیه و نصب ۸ دستگاه تردد شمار دیگر در محورهای جدید و کارشناسی شده، نیز بسته شده که در آینده نزدیک به انجام خواهد رسید.

پلیس راه ترافیک جاده حمل و نقل کنترل و نظارت محورهای مواصلاتی استان مسافران ناوگان حمل و نقل وسایل نقلیه وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر