کد خبر: 207953 A

مدیرکل میراثفرهنگی همدان عنوان کرد؛

با قرار گرفتن روز جهانگردی در هفته دفاع مقدس می‌توان از باغ موزه و آب نمای موزیکال ناب این موزه برای جذب گردشگر استفاده کرد.

مدیرکل میراثفرهنگی همدان در نشست خبری به مناسبت روز جهانی جهانگردی اظهار کرد: با تدوین تقویم مناسبت‌ها و جشنواره‌های ملی توسط دولت و تاکید بر مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و سایر ارگان‌های مرتبط در برگزاری جشنواره‌ها و کم کردن هزینه‌ها، جشنواره گردشگری از یک هفته به سه روز کاهش یافته و در روزهای پنجم، ششم و هفتم مهرماه سال جاری، برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از همدان، ریحان سروش مقدم گفت: برنامه‌هایی چون همایش عمومی دوچرخه سواری، بازدید رایگان از موزه ها، نواختن زنگ گردشگری در مدارس، انجام تبلیغات محیطی و رسانه ای، استقبال نمادین از گردشگران، تجلیل از پیشکسوتان حوزه گردشگری، تور بازدید دانش آموزان از اماکن گردشگری، ایجاد نمایشگاه صنایع دستی در دانشگاه ها و غیره درمدت جشنواره گردشگری برگزار می‌شود.

سروش مقدم بیان کرد: در این ایام جشنواره شیره پزی در ملایر و جشنواره آلو در اسدآباد برگزار می شود و جشنواره گردو تکانی نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان تصریح کرد: استان همدان به سبب ویژگی‌های جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر کربلا و همچنین وجود پتانسیل‌های دینی و مذهبی، می‌تواند بستر مناسبی برای طیف‌های مختلف سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری باشد.

سروش مقدم گفت: وجود باغ موزه دفاع مقدس و بناهای مذهبی در استان همدان از جمله فرصت‌هایی است که می‌تواند طیف‌های مختلف گردشگران را به استان بکشاند.

وی ادامه داد: سهم درآمدهای بخش گردشگری و صنایع‌دستی استان در حدود ۴/۳ درصد است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده تا سال ۱۴۰۴، باید این رقم به ۲۵ درصد برسد.

سروش مقدم با بیان اینکه دو هتل ۵ ستاره در همدان در حال احداثاست، بیان کرد: درصد اشغال هتل‌های همدان در زمستان ۲۵ درصد است هرچند رویکرد سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تأکید سازمان بر احداثهتل‌های با سازه های سنتی است، اظهار کرد: احداثاین هتل های منحصر به فرد یا باید با تجمیع بناهای تاریخی صورت گیرد و یا بناهای تاریخی به هتل مبدل شود تا بتوانیم هتل‌های با تجهیزات و معماری قدیمی را در سطح شهر داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در سال جاری هزینه‌ای بالغ بر ۷۸۰ میلیون تومان اعتبار صرف مرمت بناها و آثار باستانی استان شده است که این مبلغ در پی درخواست اعتبار ۲ میلیارد تومانی برای میراثفرهنگی استان جذب شده است.

وی با بیان این مطلب افزود: طبق آمار امسال ۲۱ درصد در گردشگران داخلی و ۲۰۰ درصد آمار گردشگران خارجی افزایش یافته است.

سروش مقدم متوسط اقامت گردشگران خارجی در همدان را ۱.۵ روز عنوان کرد و افزود: درآمد حاصل از ورود این میزان گردشگر خارجی به همدان ۱۰ میلیون دلار بوده است.

پیشکسوتان تقویم دفاع مقدس دلار رسانه صنایع دستی و گردشگری گردشگری گردشگری و صنایع دستی معماری موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر