کد خبر: 207926 A

همزمان با هفته دفاع مقدس، نمایش " خنک مثل صبح " در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ملایر به روی صحنه رفت.

مدیر گروه هنری باران گفت: این نمایش به سفارش انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر به مدت ۱۰ روز اجرا می شود.

به گزارش ایلنا ازهمدان، محمد قاسمی اظهار کرد: نمایش خنک مثل صبح چکیده‌ای از تمام کارها و آثار خوب گروه هنری باران در سال های اخیر است و به موضوع جنگ در سطح بین الملل و مشکلات جنگ در منطقه می پردازد.

وی ادامه داد: این نمایش با موسیقی زنده و آواها و نواهای ایرانی در قالب اثری پست مدرن همراه است و تلفیقی از فرم و اجرا بوده که اجرای موسیقی زنده فضای بسیار خوبی را به نمایش می دهد.

نویسنده و کارگردان نمایش خنک مثل صبح افزود: جنگ، موضوع اصلی این نمایش است و با توجه به ناآرامی و جنگ داخلی در کشورهای منطقه، برای نمایش حد و مرزی نگذاشته ایم و موضوع جنگ را در تمام دنیا در نظر گرفته ایم.

قاسمی موسیقی زنده و فضای موسیقیایی متنوع این نمایش را یکی از تفاوت های بارز آن با سایر کارها برشمرد و بیان کرد: نمایش خنک مثل صبح، محتوای به روزی دارد و عجین شدن این نمایش با شرایط خاورمیانه، آن را به کاری پخته و قوی تبدیل کرده است.

وی گفت: پری بارانی، محمد قاسمی، نیلوفر رضایی و رضا باغبانی در این نمایش ایفای نقش می کنند و امید صوفیه و احسان سامی نورپرداز، بهنام عبدلی، محمد بهراد، بهرام جیریایی و میلاد باج مانلو گروه موسیقی و رسول رنجبر دستیار و مشاور کارگردانی این کار را بر عهده دارند.

وی که خود بازیگری و طراح صحنه و لباس این نمایش را نیز بر عهده دارد، گفت: این نمایش که در هفدهمین جشنواره ملی مقاومت که اواخر خردادماه امسال در خرمشهر برگزار شد، به عنوان کار برتر انتخاب شد و هشت جایزه برتر این جشنواره را از آن خود کرد.

قاسمی ادامه داد: نمایش خنک مثل صبح از اول مهرماه از ساعت ۱۶.۳۰ در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ملایر آغاز شده و تا دهم مهرماه برای دیدن علاقه مندان نمایش تئاتر ادامه دارد.

اداره فرهنگ و ارشاد انقلاب تئاتر جنگ خاورمیانه دفاع مقدس فرهنگی و هنری کشورهای منطقه مشکلات موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر