کد خبر: 191448 A

شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان همدان از روز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه میزبان هنرمندان قالی باف از سرتاسر میهن عزیزمان ایران است و تا هفت روز گستره‌ای از هنر اصیل ایرانی در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین چشم نوازی می‌کند.

هدف از برگزاری نهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف که با حضور میهمانان کشوری این حوزه و مدیران استانی در محل دائمی شرکت نمایشگاه‌ها طی مراسمی آغاز به کار خواهد نمود، حمایت از صنعت و تولید ملی و ارج نهادن به هنر فاخر و ارزشمند قالیبافان فرش دستباف ایرانی است.

به گزارش ایلنا از همدان، فرش دستباف از دیر باز به عنوان هنری خانگی و اصیل در خانواده‌های ایرانی جایگاه ویژه‌ای داشته و هم اکنون نیز مشتاقان زیادی دارد که حاضرند برای فرش‌های نفیس ایرانی بار سفر ببندند و سیر در آفاق کنند تا بتوانند فرش دست بافی را توشه سفر خویش سازند و بهترین نقطه از منزل خویش را مزین و مفروش به آن کنند.

امروز پاسداشت این هنر ملی وظیفه ایست سنگین که بر دوش نسل ما است و در سالی که مزین به اقتصاد و فرهنگ نیز شده، فرش دستباف ایرانی بهترین و زیبا‌ترین جلوه از این نامگذاری به جا است. چرا که فرش دستباف هم از نظر اقتصادی و هم از لحاظ فرهنگی دارای شاخصه‌های مورد نظر بوده و ظرفیت پرداختن و حمایت در این حوزه را نیز دارا است.

برگزاری نمایشگاه فرش دستباف با این مصادیق، خود گامی بلند در حمایت از این تولید بومی و ملی است، و شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان همدان بر خود می‌بالد که در سال اقتصاد و فرهنگ میزبان قدوم پر مهر هنرمندان قالیباف ایرانی و نگاه هنر دوست مردم فهیم استان همدان باشد.

نهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف همدان از تاریخ ۱۳ تا ۱۹ مرداد ماه سال جاری همه روزه از ساعت ۳۰/۱۵ تا ۳۰/۲۱ پذیرای بازدید کنندگان ارجمند است.

استان همدان ایران پایتخت تمدن تولید ملی خانواده زمین فرش هنر همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر