کد خبر: 189735 A

رژیم صهیونیستی اسراییل با جنایت‌های اخیر خود نشان داد که همواره از مسلمانان فلسطین ترس داشته و تنها به دنبال تنگ کردن عرصه بر این کشور است.

امیر خجسته، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، افزود: سکوت کشور‌های عربی و مجامع بین المللی یکی از سوال برانگیز‌ترین موضوعات در این جنگ است که نشان از دخالت آن‌ها در این جنایات دارد.

به گزارش ایلنا از همدان؛ وی عنوان کرد: امروز نیروی‌های داعش بویژه در سوریه و عراق با نام اسلام و دین دست به آزار، اذیت و کشتار مسلمانان زده و هدف خود را برپایی یک کشور اسلامی می‌دانند در حالیکه خود زاییده تفکرات غلط آمریکا و اسراییل هستند.

خجسته ادامه داد: خوشبختانه کشور سوریه با همراهی ایران توانست مشکلات را پشت سر گذاشته و در جنگ پیروز شود که بشار اسد رمز این پیروزی را عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عنوان کرده است.

نماینده مجلس اضافه کرد: هم اکنون جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت و امنیت قرار داشته و نیروهای داعش نیز می‌دانند که در برابر نیروهای رزمنده و انقلابی ایران تاب نخواهند آورد.

*مسیر پیشرفت در استان همدان هموار شده است

نماینده مردم همدان و فامنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موقیعت کنونی استان همدان ادامه داد: حضور نماینده ولی فقیه و مدیران کارآمد در استان مسیر پیشرفت استان را هموار کرده است.

وی عنوان کرد: مجمع نمایندگان استان نیز با همدلی و وحدت پرداختن به مشکلات مردم و بیان آن‌ها در نزد مدیران کشوری را وظیفه خود می‌دانند.

وی با بیان اینکه در سال جاری شش میلیارد ریال اعتبار ملی توسط نمایندگان مجلس برای استان جذب شده است، بیان کرد: ۳۶ سال از عمر انقلاب می‌گذرد اما آنگونه که باید به مشکلات مردم همدان رسیدگی نشده است.

وی افزود: همدان در عرصه‌های مختلف مهجور مانده و آنگونه که باید به پیشرفت آن فکر نشده است اما هم اکنون با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی بسیاری از طرح‌هایی که موجب رونق اشتغال و سرمایه گذاری در استان می‌شود در دستور کار قرار گرفته است.

خجسته گفت: راه اندازی ایستگاه قطار، راه آهن و فرودگاه از مهم‌ترین نیازهای استان بود که خوشبختانه بخش بزرگی از آن عملی شده و تنها راه آهن به علت تحریم ریل متوقف شده بود که با تهیه سه هزار تن ریل از سایر استان‌ها هم اکنون این طرح نیز در محله اجرا قرار دارد.

وی اضافه کرد: پرواز فرودگاه همدان نیز در فاز ملی و بین المللی راه اندازی شده و خوشبختانه از فرودگاه‌های خوب کشور به شمار می‌رود.

وی عنوان کرد: سد تالوار که از مهم‌ترین نیاز‌های استان همدان است و قرار بود تا پایان سال ۸۹ تکمیل شود تا سال ۹۱ تنها ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که خوشبختانه با تزریق ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار هم اکنون پیشرفت ان به ۵۰ درصد رسیده است.

وی جذب سرمایه گذار را تنها راه نجات استان از رکود دانست و گفت: خوشبختانه رایزنی با ۱۵۰ سرمایه گذار برای سرمایه‌گذاری به‌ویژه در منطقه اقتصادی جهان آباد انجام شده که با تحقق آن‌ها اشتغال خوبی در استان ایجاد خواهد شد.

اشتغال ایران جهان سرمایه فلسطین مجلس شورای اسلامی مسلمانان مشکلات نماینده ولی فقیه داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر