کد خبر: 179455 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: ۸۰ درصد از مشترکان همدانی در بخش خانگی الگوی مصرف را رعایت کرده و تنها پنج درصد مشترکان دو برابر الگوی مصرف استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: ۸۰ درصد از مشترکان همدانی در بخش خانگی الگوی مصرف را رعایت کرده و تنها پنج درصد مشترکان دو برابر الگوی مصرف استفاده می‌کنند.

به گزارش ایلنا از همدان؛ سیدهادی حسینی‌بیداربا بیان اینکه یکم تیرماه آغاز هفته صرفه‌جویی مصرف آب است، افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد از مشترکان همدانی در بخش خانگی الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و مصرف پنج درصد از مشترکان دو برابر الگوی مصرف است.

وی گفت: پایین بودن آب‌بهای مصرفی از بزرگ‌ترین مشکلات موجود در حوزه آب است که همین امر موجب سوق یافتن به مصرف بیشتر آب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان اعتبار این شرکت در سال گذشته را ۵۵ میلیارد تومان دانست و افزود: از این میزان ۲۵ میلیارد تومان تخصیص و ۱۳.۵ میلیارد تومان نیز جذب شد.

وی ادامه داد: در اعتبارات بخش فاضلاب سال جاری که ۱۹ میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود، با توجه به قرار گرفتن همدان در استان‌های سردسیر، تلاش داریم مرحله تخصیص به ۴۰ درصد برسد.

حسینی‌بیدار با تأکید بر اینکه در بخش آب و فاضلاب به دنبال جذب اعتبارات استانی نیز هستیم، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۴ درصد اعتبارات تخصیص یافت اما امسال در مرحله نخست سعی شده میزان تخصیص ۴۰ درصد باشد.

وی از فعال بودن پروژه‌های همه شهرستان‌ها خبر داد و گفت: در ملایر با وجود تنش آبی ۲.۵ میلیارد تومان تعهد کار انجام شد و در بخش تأمین آب ۱۲۰ لیتر در ثانیه بر ظرفیت تولید اضافه شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه ۵۰ درصد تأمین شهرستان همدان از سد اکباتان است، افزود: بر این اساس مقرر شد تا همدان نیز جزو ۱۱ شهر دارای تنش آبی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه با کاهش برداشت هفت میلیون متر مکعبی از آب‌های سطحی مدیریت آب اعمال می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال با ۲۰ درصد صرفه‌جویی، سعی شده تا قطعی آب نداشته باشیم که این امر نیازمند مدیریت مصرف از سوی مردم است.

حسینی‌بیدار در بخش دیگری از سخنان خود اعتبار بخش اصلاح شبکه‌های فرسوده را ناچیز دانست و افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه آب در همدان نیاز به اصلاح دارد که نیازمند تخصیص ۱۱۱ میلیارد تومان اعتبار است.

وی به فعالیت آبفا در مناطق توانمندسازی شهر همدان اشاره کرد و گفت: در دیزج ۱۷ کیلومتر شبکه فاضلاب و ۱۱ کیلومتر شبکه آب انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پایان اضافه کرد: ۱۷ دستگاه کنترل‌ فشار نصب شده و ۱۰ دستگاه به زودی به این تعداد اضافه خواهد شد.

آب و فاضلاب استان همدان شرکت آب و فاضلاب صرفه جویی مشکلات مصرف آب همدان مشترکان الگوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر