کد خبر: 165387 A

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خواستار شد؛

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خواستار ارتقای بیشتر سطح کمی و کیفی ارائه خدمات در کتابخانه مرکزی همدان شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خواستار ارتقای بیشتر سطح کمی و کیفی ارائه خدمات در کتابخانه مرکزی همدان شد.
به گزارش ایلنا از همدان، نخستین جلسه کارگروه کتابخانه مرکزی همدان با حضور مدیرکل، معاون مدیرکل، اساتید دانشگاهی و جمعی از کارکنان کتابخانه مرکزی در سالن جلسات اداره کل کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.
جلسه با ارائه پیشنهادات و نقطه‌نظرات کار‌شناسان حاضر در جلسه شروع شد. در این جلسه پیشنهاداتی برای مقایسه تطبیقی کتابخانه مرکزی همدان با دیگر کتابخانه‌های مشابه کشور و کتابخانه‌های استاندارد دنیا در راستای توسعه و ارتقاء عملکرد کتابخانه مرکزی و آشنایی با ایده‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته در کتابخانه‌های دیگر ارائه شد.
از مطالب دیگری که در این جلسه بیان شد ایجاد بخش‌های مشاوره تحصیلی و مشاوره کتب برای خانواده‌ها، مباحثی راجع به مسائل جاری کتابخانه از لحاظ زیباسازی، شاداب‌سازی و ایجاد محیطی قابل توجه و جذاب برای اعضا، نوآوری در استفاده بهینه از فضای کتابخانه‌ای، توسعه و به‌روز‌تر کردن وظایف کتابداران بود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان هدف از تشکیل این کارگروه را بهره‌گیری از تحقیق و تجربیات اعضای کارگروه در ارتقای کمی و کیفی ارائه خدمات کتابخانه مرکزی همدان برشمرد.
وی اظهار داشت: رسالت اولیه و اصلی این کارگروه در تعیین چشم‌انداز‌ها و تعیین برنامه‌های راهبردی و تدوین برنامه است.
ارشاد استعدادی گفت: کتابخانه مرکزی دارای نقاط قوت و ویژگی‌های منحصر به فردی در سطح کشور است که توان و تلاش کتابداران آن سبب تعالی بیشتر آن شده است.
وی تصریح کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آمادگی حمایت از ایده‌های خوب و قابل اجرا را در توسعه فعالیت‌های کتابخانه‌ای دارد.
استعدادی خاطرنشان کرد: باید سطح کتابخانه مرکزی در حدی باشد که افراد برای دستیابی به منابع اطلاعاتی خود با مشکل مواجه نشده باشند.
وی گفت: در خصوص تجهیز و تکمیل فضای کتابخانه مرکزی نیز مذاکرات خوبی با عوامل ذی‌ربط صورت گرفته به صورتی که در آینده نزدیک شاهد بهبود در این زمینه خواهیم بود.

استاندارد خانواده کتابخانه های عمومی کتابخانه های عمومی استان مدیرکل کتابخانه های عمومی معاون مدیرکل مرکزی کتابخانه همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر