کد خبر: 146382 A

مدیر امور هنری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان خبر داد:

مدیر امور هنری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان گفت: نخستین جشنواره عکس دانش‌آموزی با موضوع راهیان نور در همدان آغاز شد.

مدیر امور هنری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان گفت: نخستین جشنواره عکس دانش‌آموزی با موضوع راهیان نور در همدان آغاز شد.
به گزارش ایلنا از همدان، امین لطفی شهپر افزود: معرفی و شناساندن مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس به قشر جوان جامعه که آن دوران را به چشم ندیده‌اند بسیار مهم و قابل توجه است.
وی ادامه داد: از این رو عکاسی یکی از مناسب‌ترین روش‌ها در جهت ثبت احساسات و لحظات حضور در کربلای ایران به شمار می‌رود.
مدیر امور هنری کل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان هدف اصلی از برگزاری این گونه برنامه‌ها را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی با دوران دفاع مقدس دانست و خاطر نشان کرد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌باسیت تعداد ۱۰ قطعه عکس و یا دو مجموعهٔ ۵ عکسی را به دبیرخانه ارسال کنند.
لطفی هم چنین یادآور شد: نخستین جشنواره دانش آموزی راهیان نور همدان، در سه بخش دیجیتال، آنالوگ و تلفن همراه بوده و به صورت مجزا و جداگانه برگزار می‌شود.
وی در ادامه تاکید کرد: آثار ارسالی در بخش دیجیتال دست کم می‌بایست دارای عرض ۲۰ سانتی متر بوده و با وضوح ۳۰۰dpi و با فرمت jpg تهیه شود.
امین لطفی شهپر در پایان با اشاره به اینکه آثار ارسالی در بخش‌های دیجیتال و تلفن همراه می‌بایست در قالب لوح فشرده به دبیرخانه ارسال گردد تصریح کرد: آثاری که در سایر جشنواره‌ها حائز رتبه شده باشند قادر به شرکت در نخستین جشنواره عکاسی دانش آموزی راهیان نور نیستند.
گفتنی است علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا پانزدهم فروردین ماه سال آتی به نشانی همدان، مابین خیابان‌های هنرستان و شکریه، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان ارسال و یا با شماره‌های ۸۲۷۹۰۰۰ و ۸۲۵۶۶۳۶ تماس حاصل فرمایند.
لازم به ذکر است در پایان این جشنواره طی مراسمی از برگزیدگان در بخش‌های مختلف تجلیل خواهد شد.

آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان ایران تلفن همراه دوران دفاع مقدس راهیان نور سال دفاع مقدس عکاسی فرهنگ ایثار و شهادت همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر