خبرگزاری کار ایران

| 01:24   
کد خبر : ۱۳۹۵۴۲۲

برگزاری اولین اجلاسیه شهدای کارگری و کارفرمایی استان همدان

دبیر اجلاسیه شهدای کارگری و کارفرمایی استان همدان گفت: این اجلاسیه از ساعت ۱۶:۳۰ بیستم شهریورماه با سخنرانی سردار نقدی و مداحی ولی‌الله کلامی زنجانی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

برگزاری اولین اجلاسیه شهدای کارگری و کارفرمایی استان همدان

به گزارش ایلنا از همدان، حاتم شکری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهدای اقشار مختلف لبیک‌گویان در جبهه‌های حق علیه باطل رسالت و دین خود را به انقلاب ادا کردند، اظهار کرد: طبق منویات مقام معظم رهبری، تکریم شهدای کارگری ارزشی مضاعف دارد و بر همین اساس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان در صدد برگزاری یادواره شهدای کارگری و کارفرمایی برآمد.

وی با بیان اینکه در کشور ۱۴ هزار شهید کارگری داریم که سهم استان همدان ۵۷۰ شهید شناسایی شده است، افزود: شورای سیاست‌گذاری این اجلاسیه از پیشکسوتان عرصه جنگ و شهادت، جانبازان و ایثارگران استان تشکیل و چند هدف را برای برگزاری باشکوه این یادواره در راستای عمل به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب در نظر گرفت.

دبیر اجلاسیه شهدای کارگری و کارفرمایی استان همدان شناسایی و تکریم خانواده شهدای قشر کارگری و تبیین نقش شهدای کارگری و کارفرمایی در دوران دفاع مقدس را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این اجلاسیه عنوان کرد و ادامه داد: هدف مهم ما تبیین و شناساندن نقش مهم کارگران در دوران دفاع مقدس است. شری که علاوه بر این این نقش حیاتی در جنگ، در اقتصاد جامعه نیز اثرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه ذیل این اجلاسیه یک مستند ۲۰ دقیقه‌ای از نقش شهدا در دفاع مقدس در حال تهیه است که و بخشی از آن در همین یادواره پخش خواهد شد، تصریح کرد: چاپ نشریه مختص قشر شهدای کارگری، جاپ کتاب با استفاده از وصیت‌نامه و عکس‌ شهدا که ظرف ۶ ماه آینده به مرحله نهایی خواهد رسید.

شکری تجلیل از ۱۰ رزمنده دوران دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های این اجلاسیه عنوان کرد و با بیان اینکه تمام تلاش ما مردمی‌بودن این اجلاسیه بوده‌ است، خاطرنشان کرد: تمام هزینه‌های برگزاری این یادواره توسط خود کارگران جمع‌آوری شده و حتی قرار است این قشر با یونیفورم مخصوص در مراسم حضور پیدا کنند.

دبیر اجلاسیه شهدای کارگری و کارفرمایی استان همدان عنوان کرد: در نظر داریم از یک دیوارنگاره با محوریت شهدای کارگری و نقش مهم این قشر در طول هشت سال دفاع مقدس در حاشیه این اجلاسیه رونمایی کنیم که برای نخستین بار است چنین اتفاقی در خلال برگزاری یادواره‌های شهدا صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دبیرخانه این اجلاسیه ترویج فرهنگ ناب دفاع مقدس و شهادت در جامعه است، گفت: قرار است این یادواره به صورت مستقیم از شبکه استانی همدان پخش شود.

photo_2023-09-09_22-16-47-221x300

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز