خبرگزاری کار ایران

| 02:01   
کد خبر : ۱۳۸۸۰۳۰
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان:

15 نخبه همدانی به رقابت‌های ملی مهارت راه یافتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: ۱۵ نخبه این استان در ۱۵ رشته به رقابت‌های کشوری بیست و یکمین المپیاد ملی مهارت راه یافتند.

15 نخبه همدانی به رقابت‌های ملی مهارت راه یافتند

به گزارش ایلنا از همدان، وهب مختاران با بیان اینکه سه نفر از راه‌یافتگان به المپیاد کشوری مهارت، بانوان نخبه این استان هستند اظهار داشت: در مرحله شهرستانی بیست و یکمین المپیاد ملی مهارت ۷۶ نفر در ۲۶ رشته به رقابت پراختند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: منتخبان در رشته های آجرچینی، کاشی کاری کف و دیوار، تراش سی. ان. سی، تاسیسات الکتریکی، طراحی مهندسی مکانیک، جواهر سازی، جوشکاری، خیاطی(فناوری مد)، نقاشی خودرو، صافکاری، طراحی گرافیک، فناوری اتومبیل، طراحی و توسعه وب، فناوری اطلاعات، راهکارهای نرم افزاری برای کسب و کار و هنر بازی های دیجیتال سه بعدی راه یافتند.

مختاران، کشف استعدادهای حرفه‌ای افراد ماهر، ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها، ترویج ارتقای فرهنگ مهارت آموزی و شناسایی نخبگان مهارتی را از اهداف برگزاری این دور از رقابت‌ها برشمرد.

وی ادامه داد: مرحله کشوری بیست و یکمین المپیاد ملی مهارت از مهر تا پایان آبان سال‌جاری به صورت غیرمتمرکز در استان های مختلف برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت: مسابقات ملی مهارت در راستای شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی با حضور نخبگان و استعدادهای برتر زیر ۲۱ سال دارای مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری انجام می شود و مدال آوران کشوری به رقابت‌های جهانی راه می یابند.

مختاران افزود: رقابت های ملی مهارت زمینه ای برای تبادل اطلاعات، تجربیات و شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاه های اقتصادی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز