خبرگزاری کار ایران

| 10:57   
کد خبر : ۱۳۴۷۶۵۱

هشدار آب منطقه‌ای همدان نسبت به اتراق مردم در کنار رودخانه‌ها

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: ساکنان و مسافران این استان به ویژه در مناطق جنوبی و غربی استان، تا روز جمعه ۲۵ فروردین‌ماه از اتراق در کنار رودخانه ها، مسیل ها، حاشیه سدها و دیگر تأسیسات آبی خودداری کنند.

هشدار آب منطقه‌ای همدان نسبت به اتراق مردم در کنار رودخانه‌ها

به گزارش ایلنا از همدان، محمد ضروری افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، گذر متناوب امواج ناپایدار از چهارشنبه تا جمعه، وقوع رگبار باران و رعد و برق در مناطق جنوبی و غربی استان و بارش لحظه‌ای پیش بینی می‌شود و احتمال بروز آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب وجود دارد.

وی با بیان اینکه مردم از اتراق در منطقه‌های پرخطر و همچنین از چرای دام در این مناطق خودداری کنند، تأکید کرد: وزش باد نیز می‌تواند مشکلاتی را برای ساکنان و گردشگران ایجاد کند و احتمال خطر نیز وجود دارد.

ضروری ادامه داد: سدهای هشت گانه استان همدان از نظر پایداری و کنترل سیلاب های احتمالی وضعیت مطلوبی دارند اما احتمال طغیان رودخانه‌ها به علت بارش ها وجود داشته و تقاضای ما از مردم این است که از اتراق و تردد در اطراف رودخانه ها به طور جد خودداری کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان تصریح کرد: تقاضای ما از شهروندان این است که از هر گونه تردد، استقرار در حاشیه رودخانه ها، مسیل ها، دریاچه سدها و کانال‌های آبیاری خودداری کرده و به تابلوهای هشدار عدم ورود و شنا که توسط این شرکت نصب شده است، توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه با توجه به ماهیت فصل بهار هر لحظه امکان بارش های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه ها وجود دارد، گفت: هرچند که ظرفیت ذخیره آب در سدهای همدان وجود دارد اما کم توجهی و بی احتیاطی شهروندان به هشدارها ممکن است خسارات و حوادث ناگوار برای مردم داشته باشد.

وی بیان کرد: با توجه به وقوع رعد و برق، مردم در مناطق مناسب پناه بگیرند تا مورد اصابت رعد و برق قرار نگیرند.

وی گفت: نیروهای شرکت آب منطقه ای در حال آماده باش هستند و در صورت کسب اطلاع در سریع‌ترین زمان ممکن به محل وقوع حوادث احتمالی برای تأسیسات آبی اعزام می‌شوند. استان همدان با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منحصربفرد، همواره در معرض بحران‌های طبیعی نظیر سیل و طوفان قرار دارد و ساکنان و گردشگران این استان باید به توصیه‌های مسؤولان بیش از پیش توجه کنند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز