کد خبر: 1335867 A

تمرکز آموزش های فنی و حرفه ای در محلات کم برخوردار است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از توسعه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز محله‌های کم‌برخوردار خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰۹ نفر در محلات کم برخوردار استان این آموزش ها را فرا گرفتند.

تمرکز آموزش های فنی و حرفه ای در محلات کم برخوردار است

به گزارش ایلنا از همدان، وهب مختاران اظهار داشت: ارائه آموزش های مهارتی در ۲۱ محله هدف این استان در راستای توسعه نهضت مهارت آموزی و کاهش آسیب های اجتماعی در قالب ۴۲ دوره برگزار شد.

وی با بیان اینکه مهارت آموختگان به تفکیک جنسیت ۱۴۵ نفر مرد و ۵۶۴ نفر زن هستند افزود: اولویت و رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش مهارت های فنی در مناطق محروم است و با هدف تربیت نیروی کار ماهر و نیمه‌ماهر و گسترش چتر مهارتی به این افراد برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: کارآموزان در ۳۶ حرفه آموزشی مانند فناوری اطلاعات، صنایع پوشاک، خودرو، چوب، صنایع دستی و الکتریکی موفق به گذراندن دوره های آموزشی شدند.

در بخش آموزش‌های فنی و حرفه ای دولتی استان همدان ۱۸ مرکز ثابت و چهار شعبه و از مجموع ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی، ۱۲۹ آموزشگاه ویژه دختران، ۲۳ آموزشگاه پسران و ۴۶ آموزشگاه دومنظوره در سطح استان همدان مشغول فعالیت در برگزاری دوره های آموزشی مرتبط هستند.

 

 

انتهای پیام/
استان همدان جنسیت فنی و حرفه ای نیروی کار آموزش های فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر