کد خبر: 1287284 A

بیش از 20 هزار نفر در استان همدان مهارت های فنی وحرفه ای را فرا گرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: ۲۰ هزار و ۹۸۶ نفر دوره در آموزشگاه های خصوصی و دولتی استان در ۶ ماهه نخست امسال مهارت‌های فنی و حرفه ای را برای ارتقای توانمندی‌ها و ورود به بازار کار فرا گرفتند.

بیش از 20 هزار نفر در استان همدان مهارت های فنی وحرفه ای را فرا گرفتند

به گزارش ایلنا از همدان، وهب  مختاران با اشاره به اینکه در این مدت ۱۱ هزار و ۱۰۳ نفر دوره برای زنان و ‍‍‍‍‍‍‍۹ هزار و ۸۸۳ نفر دوره برای مردان در آموزشگاه های خصوصی و دولتی استان برگزار شد اظهار داشت: تعداد ۲۴ هزار و ۴۵۰ نفر نیز در آزمون ها شرکت کردند و ۷۱ درصد موفق به کسب نمره قبولی شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان ادامه داد: در بخش خصوصی هشت هزار و ۶۳۶ نفر و در بخش دولتی نیز ۱۲ هزار و ۳۵۰ نفر از آموزش های مهارتی بهره مند شدند.

مختاران افزود: این آموزش ها در مراکز ثابت، مراکز جوار بنگاه‌های اقتصادی، محیط کار واقعی، تیم های سیار آموزشی در مناطق روستایی، عشایری و حواشی شهرها و سکونتگاه‌های غیر رسمی، مراکز و کارگاه‌های آموزشی دانشگاه‌ها، پادگان‌ها، زندان ها و حتی مراکز وابسته به بهزیستی برای معلولان و معتادان بهبود یافته ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در راستای مهارت افزایی در جامعه تلاش های گسترده ای را انجام می دهد خاطرنشان کرد: فقر مهارتی یکی از مشکلات عمده جامعه و جوانان است که این مهم با تلاش ها و فعالیت های فنی و حرفه ای در بخش های مختلف رفع خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان تصریح کرد: مهارت آموزی در محیط واقعی کار یکی ‌از ‌روش‌های ‌آموزش ‌فنی‌وحرفه‌ای ‌است‌ که ‌طی ‌آن‌ مهارت ‌و شایستگی‌های ‌مورد ‌نیاز ‌در چارچوب‌ استانداردهای ‌آموزشی ‌سازمان ‌از استادکار (مربی) ‌به‌ مهارت‌آموز منتقل‌ می شود.

 

 

انتهای پیام/
استان همدان بازار کار بهزیستی فنی و حرفه ای مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر