کد خبر: 117179 A

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از از بدهی ۱۴ میلیارد تومانی ادارات دولتی به اداره اوقاف ملایر خبر داد و گفت: در این زمینه برخی ادارات خوب عمل کرده و نسبت به پرداخت به موقع حق موقوفات اقدام می کنند.

ایلنا: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از از بدهی ۱۴ میلیارد تومانی ادارات دولتی به اداره اوقاف ملایر خبر داد و گفت: در این زمینه برخی ادارات خوب عمل کرده و نسبت به پرداخت به موقع حق موقوفات اقدام می‌کنند.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام رضا زین العابدینی اظهار داشت: ۶۳ درصد از شهرستان ملایر موقوفه است و در این زمینه ملایر از نظر وقف یکی از شهرستان‌های بر‌تر در کشور و اولین شهرستان وقف در استان همدان است.
وی سنت حسنه وقف را یکی از سفارشات موکد اسلام برشمرد و افزود: اولین و بزرگ‌ترین واقفان در اسلام پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) بوده که اموال خود را در راه خدمت به اسلام و مسلمین وقف نمودند و امروز نیز این موقوفات جاری و ساری است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر تعداد موقوفات را در ملایر ۱۷۹ موقوفه اعلام کرد و بیان داشت: این موقوفات بانیات مختلف شامل ساخت مدرسه، بخش درمان، اطعام دهی و روضه خوانی برای امام حسین(ع) و… است.
وی در ادامه از بدهی ۱۴ میلیارد تومانی ادارات دولتی به اداره اوقاف ملایر خبر داد و گفت: در این زمینه برخی ادارات خوب عمل کرده و نسبت به پرداخت به موقع حق موقوفات اقدام می‌کنند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر افزود: طبق احادیثو روایات و همچنین سفارشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) پرداخت حق موقوفات امری واجب است و در این راستا اگر کسی نسبت به پرداخت حق موقوفه اقدام نکند عبادتش قبول شدنی نیست.
وی از پیشنهاد وقف مشارکتی به مسئولان و ادارات ملایر خبر داد و ابراز داشت: در این زمینه اجرای این طرح می‌تواند زمینه‌های پیشرفت بیشتر را در شهرستان فراهم کند.
زین العابدینی خواستار همکاری مسئولان و مدیران دستگاه‌ها در این زمینه شد و عنوان داشت: این مهم می‌توند باقیات و صالحات را برای واقفان به همراه داشته باشد و در هر زمینه‌ای که به نفع مردم و شهرستان است باشد.

اداره اوقاف و امور استان همدان امام حسین درمان رهبر معظم انقلاب مدرسه پیامبر ساری اسلام ملایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر