کد خبر: 117178 A

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از پرداخت ۱۲۰ میلیون تومان هزینه برای تعمیر و تجهیز مدارس ملایر خبر داد.

ایلنا: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از پرداخت ۱۲۰ میلیون تومان هزینه برای تعمیر و تجهیز مدارس ملایر خبر داد.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام رضا زین العابدینی اظهار داشت: با همت خیرین شهرستان ملایر از سال گذشته تا کنون شش موقوفه به موقوفات افزوده شده که دو موقوفه اخیر همزمان با عید غدیر بوده است.
وی بیشترین نیاز امروز وقف را در شهرستان ملایر در زمینه‌های درمان، ساخت خوابگاه‌های دانشجویی، کمک هزینه مسکن و تهیه جهیزیه، اشتغال و… عنوان کرد و گفت: شهرستان ملایر در برخی موارد نیات وقف اشباع شده است و نیاز به موقوفات با نیازهای روز جامعه است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر به اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و افزود: در راستای نیت واقفان در زمینه‌های آموزشی، درمانی، فرهنگی، روضه خوانی و اطعام دهی این اداره برنامه‌های مختلفی را داشته است.
وی ابراز داشت: در هفت ماهه امسال مبلغ ۸۵ میلیون تومان صرف هزینه‌های کمک به بیماران نیازمند بر اساس نیت واقف در بخش درمان شده است.
زین العابدینی پرداخت ۴۸ میلیون تومان در راستای کمک به حوزه‌های علمیه، پرداخت ۳۸ میلیون تومان به دانشجویان نیازمند با شناسایی و معرفی این تعداد دانشجو از سوی دانشگاه‌های ملایر و مبلغ ۷۴ میلیون تومان جهت اطعام دهی به نیازمندان در راستای نیت واقف را از اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در هفت ماهه امسال برشمرد.
وی در ادامه از پرداخت ۱۲۰ میلیون تومان هزینه برای تعمیر و تجهیز مدارس ملایر خبر داد و بیان کرد: همچنین مبلغ ۲۳ میلیون تومان نیز برای مراسم روضه خوانی در ملایر هزینه شده است.
حجت الاسلام زین العابدینی در ادامه اظهار داشت: در راستای نیت واقف با مجوز از سازمان با همکاری کمیته امداد، و اداره آموزش و پرورش نیز یک هزار و ۶۱۴ دانش آموزان بی‌بضاعت از کمک هزینه تحصیلی شامل لوازم تحریر و هزینه کتاب توسط اداره اوقاف و امور خیریه بهره‌مند شدند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر مبلغ هزینه شده برای این طرح را نیز ۸۵ میلیون تومان برشمرد و گفت: لوازم تحریرهای اهدا شده به دانش آموزان از مرغوب‌ترین لوازم تحریرهای موجود در بازار بوده است.
وی برگزاری مسابقات قرآنی مرحله شهرستانی با حضور بیش از یک هزار شرکت کننده، برگزاری جشن‌ها و مناسبتهای مختلف، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و… را از اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه در هفت ماهه امسال برشمرد.

اداره آموزش و پرورش اداره اوقاف و امور اشتغال برنامه های فرهنگی جامعه حوزه های علمیه دانش آموزان دانشجو درمان کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر