کد خبر: 112921 A

مدیر اجرایی بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با حضور ۲۲۷ هنرمند ایرانی و ۴۸ هنرمند خارجی از قربان تا غدیر در همدان برگزار می‌شود.

ایلنا: مدیر اجرایی بیستمین جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان گفت: جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان با حضور ۲۲۷ هنرمند ایرانی و ۴۸ هنرمند خارجی از قربان تا غدیر در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، خسرو بیات در دومین ستاد استانی جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان با تأکید بر حضور هشت کشور معتبر اروپایی و آسیایی در جشنواره گفت: کشور اسپانیا با یک گروه چهار نفره، لهستان با یک گروه پنج نفره، هلند یک گروه دو نفره، عراق یک گروه سه نفره، ایتالیا دو گروه هفت نفره ومالزی یک گروه ۱۱ نفره در جشنواره شرکت خواهند کرد که در مجموع ۴۸ نفر خواهند شد.

وی ادامه داد: از استان‌های داخل کشور نیز استان تهران با ۱۸ گروه و ۱۴۲ نفر، اصفهان دو گروه و ۱۶ نفر، قم دو گروه و ۱۶ نفر، فارس یک گروه و ۱۱ نفر، خراسان رضوی یک گروه و ۱۳ نفر، گیلان یک گروه و ۹ نفر و گلستان یک گروه و ۱۰ نفر شرکت خواهند کرد.

مدیر اجرایی جشنواره بیستم افزود: از استان همدان هم ۹ گروه با ۱۲۸ نفر در این جشنواره شرکت خواهند کرد و ۷۹ نفر نیز از وزراتخانه ارشاد، داوران و گروه‌های تلویزیونی در جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان حضور به هم خواهند رساند.

بیات اظهار کرد: مراسم افتتاحیه در روز عید قربان ساعت ۱۵ در ۹ منطقه پر جمعیت شهر همدان از جمله کوی بهشتی، پارک کودک، اسلامشهر، کوی جنت، کوی ولیعصر، منطقه خضر، شاهد، شهرک الوند و پارک مردم برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: افتتاحیه اصلی نیز ساعت هفت بعداز ظهر به همراه برنامه‌های متنوعی در خیابان پرستو جنب مجتمع شهید آوینی برگزار خواهد شد.

مدیر اجرایی جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان تصریح کرد: سالن نمایش مجتمع آوینی با ظرفیت ۲۸۰ نفر، تالار فجر با ظرفیت ۲۷۰ نفر، کانون مهدیه ۲۵۰ نفر، سالن بوعلی سینا ۵۰۲ نفر، پلاتو آوینی ۸۰ نفر و پلاتو بوعلی سینا ۸۵ نفر و پرورش فکری برای اجری نمایش‌ها در نظر گرفته شدند.

بیات ادامه داد: در طول روز سه سانس در نظر گرفته شده که سانس ۱۰ تا ۱۲ مخصوص دانش آموزان، ۱۶ تا ۱۸ ویژه ادارات و میهمانان جشنواره و ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ ویژه مردم فرهنگ دوست همدان است.

وی تأکید کرد: شهرستان‌های استان به صورت ویژه دیده شده است و در این مناطق علاوه بر جنگ‌های شادی، مسابقه بادبادک بازی، نمایش صحنه‌ای و خیابانی برگزار خواهد شد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تشریح کرد: ۸۴ نمایش صحنه‌ای در همدان، ۷۰ نمایش صحنه‌ای در شهرستان‌ها، نمایش خیابانی ۳۵ مورد در همدان، ۴۰ نمایش خیابانی در شهرستان‌ها و ۱۰ نمایش در محلات برگزار خواهد شد.

بیات تصریح کرد: برای نخستین بار ۲۲ مورد نمایش خردسال نیز در مهدهای کودک و برگزار خواهد شد و ۲۵ کارگاه آموزشی در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: دو گروه کاروان شادی در سطح استان برنامه اجرا خواهند کرد که شب گذشته و امروز به دلیل شهادت امام محمدباقر(ع) برنامه‌ای را اجرا نکردند اما با اتمام سالروز وفات این امام همام به کار خود ادامه خواهند داد.

مدیر اجرایی بیستمین جشنواره بین المللی تئا‌تر کودک و نوجوان افزود: ۳۲۴ برنامه در طی شش روز برگزاری جشنواره به اجرا در خواهد آمد.

بیات افزایش یک سالن پلاتو، جداسازی بخش خردسال از کودک، اجرای نمایش در مهد‌ها، افزایش گروه‌های نمایش همدانی از دو به سه نمایش در بخش مسابقه، حضور پنج گروه نمایشی از استان همدان، نمایش خیابانی و صحنه‌ای در شهرستان‌ها و حضور هنرمندان همدانی در گروه داوران را از جمله تفوات‌های دوره بیستم با نوزدهم عنوان کرد.

وی ادامه داد: گروهای متقاضی استان برای شرکت در جشنواره در دوره قبل ۱۱ گروه بود که در دوره بیستم به ۱۶ گروه رسیده است و محل افتتاحیه از چهار نقطه به ۱۰ نقطه رسیده است.

دبیر اجرایی جشنوره بیستم گفت: دستگاه‌های اجرایی استان همکاری‌های لازم را با دبیرخانه جشنواره به عمل آوردند.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامشهر ایتالیا تئاتر جشنواره بین المللی جنگ عراق کودک و نوجوان لهستان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر