کد خبر: 164544 A

به مناسبت روز جهانی کارگر، نمایشگاه عکس «سفید و سیاه» با موضوع کار و کارگران در خانه عکاسان ایران واقع در حوزه هنری افتتاح شد.

به مناسبت روز جهانی کارگر، نمایشگاه عکس «سفید و سیاه» با موضوع کار و کارگران در خانه عکاسان ایران واقع در حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در این نمایشگاه که تا روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ادامه دارد، ۷۲ قطعه عکس از دانشجویان مقاطع کاردانی و کار‌شناسی رشته رابط عمومی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تهران با موضوعات کار و اشتغال کارگران برای عموم به نمایش درآمده است.

«علیرضا محجوب»، دبیرکل خانه کارگر در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: هرچند این عکس‌ها به لحاظ فنی کامل و بی‌نقش نیستند اما هر کدام از آن‌ها بیانگر یکی از وجوه سازگاری نیروی انسانی با محیط کار و زندگی اجتماعی هستند.

وی بابیان اینکه هرکدام از این عکس‌ها داستان و روایت خاص خود را دارد، گفت: در این عکس‌ها لحظات شادی، رنج و سایر احوالات روزانه کارگران مانند نقاشی به تصویر کشیده شده است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس همچنین در خصوص مطالبات جامعه کارگری ایران از دولت و به ویژه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در تمام مراسم‌هایی که در طول یک هفته گذشته به مناسبت هفته کارگر برگزار شد، کارگران ایران خواسته‌های اقتصادی، اجتماعی و رفاهی خود بار‌ها را مطرح کردند.

محجوب ادامه داد: البته در این رابطه مسئولان دولتی به ویژه شخص ریئس جمهور و وزیر کار وعده‌هایی را به کارگران دادند که امیدواریم با تحقق آن‌ها دغدغه‌های معیشتی و بیمه‌ای جامعه کارگری مرتفع شود.

هفته کارگر 93
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر